Úvod > Aktuality > V Lužné se chystá letošní první parní víkend

V Lužné se chystá letošní první parní víkend

Vydáno 10. května 2019 Kultura
Už tuto sobotu a neděli 11. a 12. května 2019 vypraví České dráhy parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat akce „První parní víkend“. Neopakovatelnou atmosférou historie na kolejích můžete zažít již cestou tam v parních vlacích s lokomotivami “Papoušek” a "Heligón".

Lužná u RakovníkaNenechte si ujít letošní první parní víkend v železničním muzeu ČD v Lužné u Rakovníka! V sobotu a neděli 11. a 12. května 2019 se můžete svézt historickými vlaky taženými parními lokomotivami Papoušek a Heligón. Parní vlaky pojedou tam i zpět po trasách Praha – Lužná u Rakovníka a Rakovník – Lužná u Rakovníka.

V sobotu i v neděli 11. a 12. 5. odjíždí v 8:54 hod. z pražského Hlavního nádraží parní vlak, s nímž dojedete do Lužné u Rakovníka v 11:13 hod. Na zpáteční jízdu do Prahy se parní vlak vydá v 15:00 hodin.
 

Jízdy mezi Lužnou a Rakovníkem

Vlak LužnáBěhem obou víkendových dní se uskuteční ještě dvě parní jízdy tam i zpět mezi Lužnou u Rakovníka a Rakovníkem. Ty jistě uvítají návštěvníci, kteří se do Lužné na parní víkend vydají pravidelnými vlakovými spoji a nechtějí se nechat ochudit o nostalgický zážitek.

Po oba víkendové dny se v muzeu ČD v Lužné u Rakovníka uskuteční předvedení všech zúčastněných parních lokomotiv na točně, a to od 12:00 do 15:00 hodin. Uvidíte zde historické lokomotivy, vagony a drážní techniku.

Pro nejmenší je připravený dětský koutek a na neděli je připravený program pro děti s hrami a soutěžemi.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.