!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Noční prohlídky sedlecké katedrály
Noční prohlídky sedlecké katedrály
"> "> "> "> ">
6.7.
31.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

Noční prohlídky sedlecké katedrály

Kdy 6. červenec 2020 20:0031. srpen 2020 21:30
Noční prohlídka sedlecké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele začíná zpěvem „Cisterciáka“ – kostýmovaný průvodce vás provede všemi unikátními místy katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu a varhanní hudby všechny její taje a zákoutí.
Necháme vás vystoupat po samonosném Santiniho schodišti před podkroví až na kůr, ze kterého je nádherný výhled na celou hlavní loď a oltář. Navštívíte kino, kde vám pustíme animovaný film o pohnuté historii Sedlce, necháme vás nahlédnout do klenotnice, ve které se nachází originál nejstarší monstrance na světě, a pro všechny dospělé návštěvníky máme nachystanou ochutnávku speciálního sedleckého vína.
 
Doba trvání cca 2 hodiny; vstupné: základní – 200 Kč; snížené (studenti do 26 let, senioři nad 65 let, držitelé ZTP) – 150 Kč; max. kapacita 50 osob. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let. Prohlídky se konají každé pondělí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy