Úvod > Aktuality > Ochutnejte lahodný chřest z Hostína
Ochutnejte lahodný chřest z Hostína
"> "> ">

Ochutnejte lahodný chřest z Hostína

Vydáno 7. května 2020 Gurmánská turistika
Chřestové slavnosti se v Hostíně u Vojkovic, nedaleko Veltrus, budou konat! I když letos v pozměněné podobě, a to jako Chřestové trhy 2020 od 8. do 10. května v Hosíně a Praze. Prodávat se bude od pátku až do neděle, vždy od 10:00 do 16:00 hodin.
ChřestLetošní chřestové slavnosti alias Chřestové trhy se uskuteční od pátku 8. do neděle 10. května 2020. Kvůli aktuální situaci půjde o farmářský trh bez kulturní části a konzumace jídla a nápojů při splnění veškerých legislativních podmínek a bezpečnostních opatření.

V několika oddělených stáncích se bude prodávat za zvýhodněné ceny hostínský bílý a zelený chřest. V dalších stáncích na vás pak čekají čerstvé ředkvičky a jarní cibulka z Pojizeří, zeleninové balíčky na polévku, mošty a jablka ze sadů Tuchoraz a bylinky. Chybět nebude ani křupavé pečivo z rodinné pekárny Kabát.

Kvůli zdraví a bezpečnosti nás všech se organizátoři na farmě v Hostíně u Vojkovic rozhodli prodej rozprostřít do tří dnů, na místo obvyklého jednoho. Prodávat se tak bude od pátku až do neděle, vždy od 10:00 do 16:00 hodin. Není tak potřeba přijet hned ráno s tím, že vám něco uteče.
 

Chřestové speciality se budou prodávat i v Praze

ChřestPro ty, kteří nebudou moci dorazit bude přiúraven prodej i v Praze, a to konkrétně Kiosko na žižkovském Kostnickém náměstí a ve vršovické Krymské ulici, z restaurace Jam and Co. Ta navíc bude nabízet čerstvé chřestové speciality z hostínského chřestu sebou.

Prosíme návštěvníky o dodržování základních opatření, jakými je dodržování předepsaných rozestupů, nošení roušek a obecné ohleduplnosti.