!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vín
Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vín
">
12.7.
30.8.
+ Přidat foto

Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vín

Kdy 12. červenec 2019 18:00 - 30. srpen 2019 20:00 Historické a vojenské akce
Přijďte ochutnat víno z kutnohorských vinic a poslechnout si něco o historii řádu sv. Voršily.
Prohlédnete si část kláštera, která není běžně přístupná veřejnosti, a to klášterní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Dozvíte se něco o tom, jak úzce je víno spojeno s proslulou dobou těžby stříbra na Kutnohorsku.

Netradiční prohlídka kláštera sv. Voršily začíná v 18:00 hodin, kdy vás průvodce provede sklepními prostorami, kde se víno vyrábí a archivuje. Při prohlídce sklepů si vyslechnete vyprávění o tom, jaké práce předcházejí tomu, než se tento lahodný mok dostane na váš stůl. Dále budete provedeni zahradou kláštera a vyslechnete si mnoho zajímavého z historie kláštera i řádu sv. Voršily. Prohlídka bude završena v refektáři kláštera, kde pro vás bude připravena ochutnávka kutnohorských vín, drobné občerstvení v podobě dvou lokálních sýrů, domácí klobásy z ovčího masa a pečiva z místních Středových pekáren.

Doba trvání cca 2 hodiny; vstupné: základní – 200 Kč (v ceně degustace 3 vzorků vín + občerstvení); snížené (bez degustace vína) – 70 Kč; max. kapacita: 65 osob.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí