Úvod > Aktuality > V Poděbradech zahájí již 111. lázeňskou sezonu

V Poděbradech zahájí již 111. lázeňskou sezonu

Vydáno 13. května 2019 Zážitky
V Poděbradech dojde druhý květnový týden, ve dnech 17. až 19. května na zahájení již 111. lázeňské sezóny. Bude se na co dívat, co poslouchat a také co ochutnávat. Na festivalu se představí umělecké osobnosti různých dekád minulého století, včetně stylu odívání, špičkové gastronomie a techniky. Bohatý program započne v páteční odpoledne, poslední akce bude ukončena v nedělní podvečer.
V pátek odpoledne začíná zahájení lázeňské sezóny vernisáží výstav Vojtěch Adamec st.: Sochy, Vojtěch Adamec ml.: Obrazy. Těšit se můžete například na cyklo-turistický poznávací závod, dobrodružství pro děti i rodiče v Pohádkovém lese, módní přehlídku, Ivan Hlas Trio nebo ABBA Revival.

V sobotu se bude oslavovat od 13:00 do 21:00 hodin. Návštěvníkům Poděbrad se představí řada hudebníků.

PoděbradyNa neděli 19. května je připravena Prodaná nevěsta, známá opera v podání Spolku divadelních ochotníků Alois Jirásek Úpice. V 16:00 se bude žehnat pramenům u Eliščina pramene za přítomnosti Vladimíra Hronka. Připraven je i koncert Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta Leoše Svárovského, jako host vystoupí houslista Ivan Ženatý.
 

Poznejte prameny lázeňského města Poděbrady

Lázně PoděbradyVe jménech poděbradských minerálních pramenů, které vesměs mají teplotu kolem čtrnácti stupňů a obsahují hodně železa, objevíte řadu osobností. Ten nejznámější (pramen Hohenlohe, zvaný též Zámecký) najdete v hradním příkopu, další jsou v kryté kolonádě u vodotrysků (pramen profesora Libenského, pramen Bočka z Kunštátu), v altánku proti nádraží (Trnkův pramen), na Riegrově náměstí (Riegrův pramen), nedaleko kostela Povýšení svatého Kříže (Svatojánský pramen) či za nádražím (Žižkův pramen).
Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí ca 1.300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský "zámecký"

Pramen Hohenlohe v Poděbradech nalezl pruský proutkař baron Karel Bülow v roce 1905 v zámeckém valu. Je nazýván také zámeckým pramenem. Proutkař jej nalezl na přání tehdejšího vlastníka poděbradského zámku knížete Hohenlohe.

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).