!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Krásná vyhlídka v Příhrazských skalách
Příroda

Krásná vyhlídka v Příhrazských skalách

Rozsáhlá pískovcová skalní oblast východně od čedičového vrchu Mužský, Příhrazské skály v Českém ráji, je plná nádherných vyhlídek. Jednou z nich je i Krásná vyhlídka, která dělá čest svému jménu. Pokochat se zde můžete výhledem na Ještěd a okolí.
Krásná vyhlídka se nachází hned vedle výletní restaurace Na Krásné vyhlídce, na okraji Příhrazských skal, asi 0,5 km od vrchu Mužský, v krásném prostředí Českého ráje. Je odtud pěkný pohled severním směrem na okolní vesničky, rybníky Žabakor a Oběšenec, Hruboskalské skalní město a za dobrého počasí je vidět také Ještědsko-kozákovský hřeben s Ještědem, Jizerské hory a Krkonoše.
 
Bezprostředně u vyhlídky se můžete občerstvit v penzionu Na krásné vyhlídce, za hezkého počasí je otevřena i venkovní terasa. Nechybí zde ani příhodné parkoviště. Místo je oblíbeným východištěm do srdce Příhrazských skal - k Drábským světničkám, na vrchol Mužského či k bývalému staroslovanskému hradišti Stará Hrada se zbytky skalního hrádku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí