!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Turistická karta ZnojmoRegion
Turistická karta ZnojmoRegion
"> "> ">
1.5.
31.10.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Turistická karta ZnojmoRegion

Kdy 1. květen 2021 – 31. říjen 2021
Od 1. 5. do 31. 10. 2021 mohou návštěvníci turistické oblasti Znojemsko a Podyjí získat řadu nabízených slev, bonusů a dárků, které jim za návštěvu vybraných míst a služeb cestovního ruchu nabízí Turistická karta ZnojmoRegionu.
Turistická karta ZnojmoRegion je plná výhod, odměn, bonusů. Jde o tištěnou kartu, kterou se ubytovaný host prokáže u poskytovatele výhod. Její součástí je minidotazník, jehož vyplněním se držitel karty zařadí do slosování o Velkou cenu ZnojmoRegionu. Tou bude dovolená na Znojemsku – dárkový voucher na ubytování, volné vstupy a dárkové vouchery na zážitky, které si může výherce vybrat kdykoliv až do konce roku 2022.

Turistická karta ZnojmoRegionu 2021 je v období od 1. 5. 2021 do 31. 10. 2021 (nebo do rozdání všech zásob) dostupná na všech regionálních informačních centrech v oblasti Znojemsko a Podyjí (tzn. Znojemský okres), významných památkových objektech a také u všech zapojených subjektů, členů a partnerů ZnojmoRegionu. Je distribuována zdarma všem turistům a návštěvníkům regionu i místním zájemcům bez jakéhokoliv omezení či nutnosti evidence vydávání karet.

Za návštěvu kteréhokoli z 26 cílů nebo za nákup produktů a služeb uvedených v Turistické kartě ZnojmoRegionu 2021 v průběhu období platnosti karty získá návštěvník otisk razítka do své karty. Jde o unikátní razítko ZnojmoRegionu, které se otiskuje 1x do políčka vyhrazeného pro dané navštívené místo označené konkrétním číslem 1–26 (číslo políčka v Turistické kartě ZnojmoRegionu 2021 se musí shodovat s číslem na otištěném razítku).
 

Zapojené subjekty

1. BÍTOV – U Tesařů a Hasičský pivovar
Vyhlášená domácí kuchyně Restaurace U Tesařů a oceňované pivo Tesák ze sousedního Hasičského pivovaru s pivnicí. Originální pivní gastrospeciality, ubytování v penzionu či apartmánových chatách. Razítko získáte v restauraci U Tesařů. 

2. BÍTOV – Zřícenina hradu Cornštejn
Strážní hrad vybudovaný na počátku 14. století je dnes romantickou zříceninou v péči Jihomoravského muzea ve Znojmě, kterou v létě oživují šermíři a kejklíři. Razítko získáte v pokladně hradu Cornštejn. 

3. BOHUTICE – Zámek 
Významné poutní místo s řadou církevních památek a slavnou meruňkovou tradicí. Na zámečku turistické infocentrum a cenný soubor 54 soch Křížové cesty. V obci je také Lurdská jeskyně nebo naučná stezka. Razítko získáte v turistickém informačním centru na zámku

4. DOBŠICE – Vinařství Lahofer
Vynikající vína z produkce Vinařství Lahofer nejlépe zachutnají přímo ve vinici U Hájku v nové LAHOtéce s amfiteátrem a vyhlídkovou terasou patřící k moderním skvostům architektury. Razítko získáte v LAHOtéce. 

5. HLUBOKÉ MAŠŮVKY – Koupaliště 
Významný a rozlehlý poutní areál s uctívanou madonou, uzdravujícím pramenem i pěkným venkovním koupalištěm s vodními tryskami. Razítko získáte v pokladně koupaliště. 

6. CHVALOVICE-HATĚ – Excalibur City 
Jedno z největších nákupních a zábavních center v ČR. Největší muzeum hudebních a zábavních přístrojů na světě Terra Technica, obrovský Merlinův dětský svět i různé druhy ubytování, stravování a služeb. Razítko získáte v infopointu Merlinova dětského světa.

7. CHVALOVICE-HATĚ – Hotel Savannah 
Komfortní ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu mezinárodního řetězce TW Hotels se špičkovým wellness, vytříbenou kuchyní, konferenčním zázemím i sousedním kasinem. Razítko získáte na recepci hotelu. 

8. MIROSLAV – Zámek 
Město proslulé meruňkami i vínem. Miroslavský zámek, bývalá vodní tvrz, uprostřed krásného parku se zajímavými expozicemi a strašidelnou stezkou pro děti. Vedle zámku Letní kino, kousek dál krásné koupaliště. Razítko získáte v pokladně zámku. 

9. SLUP – Vodní mlýn 
Národní kulturní památka představující ucelenou historii mlynářství na názorné expozici i funkčních zařízeních, a to včetně 4 vodních kol a původního mlýnského náhonu. Razítko získáte v pokladně mlýna. 

10. ŠATOV – Areál čs. opevnění a železné opony 
Ukázka vojenského opevnění budovaného podél čs. hranic v letech 1935-38 i střeženého prostoru rozdělujícího Evropu na Východ a Západ, včetně dochovaného pěchotního srubu MJ-S 3 „Zahrada“. Razítko získáte v pokladně areálu. 

11. VEDROVICE – Muzeum 
Atraktivní archeologické nálezy i technické památky v budově muzea, které je také turistickým informačním centrem. Venkovská stodola plná starých řemesel a zemědělských nástrojů. Razítko získáte v pokladně muzea. 

12. VRANOV NAD DYJÍ – Vranovská pláž 
Vodní nádrž Vranov přezdívaná „Moravský Jadran“ nabízí jednu z nejteplejších a nejčistších vod v ČR a moderní zázemí kempu Holiday Park Vranovská pláž. Ubytování, stravování, sport i zábava všeho druhu. Razítko získáte v recepci kempu u parkoviště. 

13. VRANOVSKÁ PLÁŽ – Bakchus aktivity 
Lanový park v korunách stromů, půjčovna kol a elektrokol, koloběžek, lodí a elektrolodí i šlapadel anebo adrenalinové aktivity v areálu kempu Vranovská pláž (vstup do kempu se v červenci a srpnu platí samostatně). Razítko získáte v pokladně lanového parku. 

14. VRANOV NAD DYJÍ – Lodní doprava Vranov
Vyhlídkové i pravidelné linkové plavby po Vranovské přehradě na motorových lodích Valentýna, Viktorie a Poseidon. Nástupiště č. 1 a 2 u hráze Vranovské přehrady. Razítko získáte v pokladně/dispečinku Lodní dopravy Vranov u hráze.

15. VRBOVEC – Koupaliště 
Největší vinařská obec Znojemské podoblasti s malebnou sklepní uličkou, žijícími vinařskými tradicemi, naučnou vinařskou stezkou vhodnou pro rodiny s dětmi a příjemným venkovním koupalištěm „na samotě u lesa“. Razítko získáte v pokladně koupaliště. 

16. ZNOJMO – Stará vodárna 
Vodácké centrum pod hrází Znojemské přehrady s vodáckým tábořištěm, půjčovnou vodáckého vybavení a veškerým servisem na řece Dyji, která je vhodná pro vodácké začátečníky nebo rodiny s dětmi. Razítko získáte v kanceláři Vodáckého centra.

17. ZNOJMO – Hudební festival Znojmo 
V červenci se ve Znojmě i v jeho okolí snoubí mistrovská hudba se špičkovými víny. Mezinárodní festival s vlastním nastudováním světové opery, uznávaným patronem, houslistou Pavlem Šporclem i originální festivalovou kolekcí vín. Razítko získáte v turistickém informačním centru Znojmo na Obrokové ulici.

18. ZNOJMO – Laser Game Aréna INFINITY 
Nejmodernější Laser Game Aréna a virtuální realita v ČR. Skočte si z mrakodrapu, závoďte v autech, bojujte s vesmírnými příšerami, užijte si šílenou jízdu na horské dráze... Razítko získáte v pokladně INFINITY. 

19. ZNOJMO – Vlkova věž 
Spolek VOC Znojmo (Vína Originální Certifikace) provozuje unikátní cyklo-turistický VINObus (45 km, 20 vinařství, 14 zastávek, z toho 7 s degustací) i vinařské infocentrum ve vyhlídkové Vlkově věži v centru Znojma. Razítko získáte v infocentru ve Vlkově věži. 

20. ZNOJMO – Zážitkový Znojmáček 
Vyhlídková jízda elektrobusem centrem Znojma s profesionálním průvodcem a ochutnávkou regionálních produktů. Pro děti mošty a marmelády, pro dospělé pivo a víno. Razítko získáte u řidiče. 

21. ZNOJMO – Minoritský klášter 
Klášter ze 13. století, jeden z 6 objektů Jihomoravského muzea ve Znojmě, s cennými přírodovědnými, archeologickými i historickými sbírkami a odpočinkovým Lapidáriem. Razítko získáte v pokladně muzea. 

22. ZNOJMO – Znojemský městský pivovar 
V místě, kde se pivo vařilo už před 300 lety, nabízí moderní Znojemský pivovar svou rozmanitou produkci, pivovarskou zahrádku i exkurze přímo do výroby s možností ochutnávky. Razítko získáte v podnikové prodejně. 

23. ZNOJMO – Kofi Kofi Obroková 
Výtečná káva všech chutí a vůní, horká i ledová, a také mléčné nápoje i chladivé letní osvěžení v pojízdné kavárně zaparkované v Obrokové ulici naproti Radniční věži a nově i u Louckého kláštera ve Znojmě. Razítko získáte v Kofi Kofi Obroková. 

24. ZNOJMO – Cyklo klub Znojmo
Specializované informační centrum nejen pro cyklisty s půjčovnou kol, elektrokol, koloběžek, elektrokoloběžek i šlapacích kár a prodejem cyklo-doplňků, cyklo-suvenýrů i regionálních produktů. Razítko získáte v infocentru Cyklo klubu Znojmo. 

25. ZNOJMO – Městská plovárna Louka
Historické a turistické centrum regionu s řadou pozoruhodných památek i skvěle vybavenou plovárnou. Vyhřívané bazény, vodní atrakce, řada sportovišť i večerní a noční koupání. Razítko získáte v pokladně plovárny Louka. 

26. ZNOJMO – Znovín, Loucký klášter 
Monumentální barokní klášter v Louce je turistickým i vinařským centrem Znovínu Znojmo s historickou expozicí, vinařským a bednářským muzeem, nevšední uměleckou galerií i prodejnou vín a regionálních produktů. Razítko získáte v návštěvnickém centru Znovínu v Louckém klášteře.
 

Nárok na odměnu

Má-li návštěvník ve své Turistické kartě ZnojmoRegionu 2021 už nasbíraná 3 různá razítka z jakýchkoli dalších míst uvedených v kartě, má při návštěvě 4. místa v pořadí nárok na uvedenou odměnu (dárek, sleva, bonus aj.). Každý zapojený subjekt přitom poskytuje jinou odměnu podle svých vlastních možností, která je vždy v kartě přesně specifikována. Některé subjekty mají odlišnou dobu, kdy je možné danou odměnu získat – tato doba platnosti nabídky je také vždy v kartě konkrétně uvedena, a to vždy u každého zapojeného subjektu zvlášť.

Chce-li být držitel Turistické karty ZnojmoRegionu navíc zařazen do slosování o Velkou cenu ZnojmoRegionu – dovolenou na Znojemsku, musí vyplnit ještě před odevzdáním své orazítkované karty závěrečný mini-dotazník a uvést v něm čitelně svůj e-mail.
 

Vydávání odměny

Odměnu vydá vybraný subjekt návštěvníkovi pouze výměnou za jeho orazítkovanou Turistickou kartu ZnojmoRegionu 2021 při splnění pravidla 3+1, tedy za 3 různá razítka už otištěná v kartě + 1 odměna při návštěvě 4. místa v pořadí. Tuto již třikrát orazítkovanou kartu návštěvníka označí daný subjekt ještě také svým razítkem s přiděleným číslem a pečlivě uschová jako doklad o počtu jím vydaných odměn. 

Chce-li návštěvník soutěžit dál, dostane od stejného subjektu hned novou prázdnou Turistickou kartu ZnojmoRegionu. Může tak jím preferovanou odměnu čerpat i opakovaně, opět za splnění podmínky 3+1. 
Pokud z kapacitních, technických či provozních důvodů nemůže zapojený subjekt vydat svou přislíbenou odměnu uvedenou v Turistické kartě ZnojmoRegionu, může ji nahradit obdobnou odměnou s totožnou či srovnatelnou hodnotou. Veškeré odměny a výhry spojené s alkoholickými nápoji mohou být vydány pouze osobám starším 18 let.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí