Úvod > Co chcete dělat? > Zimní expozice hradebního opevnění ve Znojmě
Památky

Zimní expozice hradebního opevnění ve Znojmě

Expozice hradebního opevnění ve Znojmě je v zimních měsících k vidění na ul. Obroková 10, kam se vždy po sezóně stěhuje z Prašné i Nové věže. V rámci volné prohlídky se zde seznámíte s historickým vývojem budování městského opevnění nebo si můžete vyzkoušet dobovou zbroj.
Milovníci historie a zajímavých pohledů by si neměli nechat ujít procházku ke znojemským věžím. Bohužel, oblíbená prohlídková trasa po Hradebním opevnění je od konce října do začátku dubna uzavřena, ale je zde možnost využít možnost prohlídky expozice, která je z PrašnéNové věže přesunuta na zimní období na ul. Obroková 10.

Expozici je možné navštívit individuálně i ve skupinách, a to kdykoli v průběhu otevírací doby. Dozvíte se informace o jednotlivých věžích, vyzkoušíte si dobovou zbroj a představíte si původní vzhled mětského opevnění díky 3D modelu. Po celou dobu návštěvy vám bude k dispozici i průvodce. Otevřeno je denně od 9:30 do 16:30 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru Obroková 10, radniční věži a znojemském podzemí.

 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Clemar

Hotel Clemar

Znojmo, Jihomoravský kraj
Stará pekárna

Stará pekárna

Znojmo, Jihomoravský kraj
Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jihomoravský kraj