Úvod > Co chcete dělat? > Znojemský městský pivovar
Gurmánská turistika

Znojemský městský pivovar

Jeden z nejhezčích pivovarů v České republice se nachází jenom pár metrů od Rotundy svaté Kateřiny, v okolí Národního Parku Podyjí. Nikdo, kdo navštíví město Znojmo, si nemůže nechat ujít tento krásný výhled na místo, kde se snoubí historie s českými tradicemi.
Pivovar navazuje na svou letitou tradici a historii, ke které se opět navrací. Již v roce 1278 uděluje Rudolf I. městu Znojmu várečné právo. Dochované znojemské pivovarské cechy se datují k roku 1446 a samotný moderní městský pivovar byl založen roku 1720. Po spletité minulosti byl v roce 2003 pivovar Hostan prodán nizozemskému koncernu Heineken, který přesunul výrobu do Brna. To se ale nelíbilo správě města, která chtěla navrátit výrobu piva tam, kam patří, a tak roku 2010 koupilo město Znojmo od firmy Heineken pivovar nazpět.

V současné době nabízí pivovar hned jedenáct druhů piva od nefiltrovaného, přes tmavé, výčepní pivo a až šest speciálů vařených v průběhu celého roku. Celoročně mohou návštěvníci pivovaru ochutnat Znojemské ležáky 11° a 12° a speciální světlé nefiltrované pivo Zetko 14% ovoněné jemným citrusovým nádechem. O velikonocích doplní nabídku piv Jantarový ležák, který je uvařen bez jakýchkoliv barvicích přísad. Během adventu se vaří Medová 13%, která je zajímavá pro svou nasládlou chuť i vůni.

Součástí areálu je také exkurze do pivovaru, kterou vás provází sládek nebo samotný ředitel pivovaru. V rámci programu budete moci ochutnat speciální slady, přivonět k různým druhům chmelu a degustovat nejlepší Znojemská piva.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jihomoravský kraj
Hotel Clemar

Hotel Clemar

Znojmo, Jihomoravský kraj