Kuřim

Aquapark s wellness, Babí lom s rozhlednou, golfové hřiště a několik přírodních rezervací, to je hlavní nabídka Kuřimi, města ležícího severně od Brna. Prohlédnout si můžete podzemní štoly a také ulice, pojmenované po Rychlých šípech a dalších postavách z knížek Jaroslava Foglara.

Kuřim: město na spojnici cest

Kuřim je známá jako největší průmyslové centrum v okolí Brna, ale najdete tu i zajímavé památky. V renesančním zámku si prohlédnete stálou expozici o historii města Kuřim – na spojnici cest, na nádvoří se pořádají různé akce a v letních měsících tu funguje letní kino. Poblíž stojí barokní kostel sv. Máří Magdaleny, na úbočí Kuřimské hory na okraji přírodního parku Baba se zastavte u barokní vodní kaple sv. Jana Nepomuckého; ve výklenku pod ní vyvěrá pramen.
 

Kuřimské podzemí a jména ulic

Za druhé světové války nechala kuřimská zbrojovka vybudovat v nitru kopce Záruba systém protileteckých štol, v nichž během osvobození na přelomu dubna a května 1945 našlo bezpečný úkryt několik tisíc lidí z města a okolí; prohlídku je nutné rezervovat předem. Jednou z kuřimských zvláštností jsou ulice pojmenované nejenom po spisovateli Jaroslavu Foglarovi, ale i po hrdinech z jeho příběhů. Jsou tu například ulice Dušínova, Metelkova, Hojerova, Červenáčkova a Rychlonožkova, Bohoušova, Losnova, Tleskačova a Vontská, a dokonce i Rozdělovací a Spojovací.
 

Wellness, lesy a rozhledny

Oblíbeným cílem je komplex Wellness Kuřim s krytým i letním aquaparkem a golfové hřiště Kaskáda s hotelem a restaurací. Na výlet se můžete vydat na skalnatý hřbet Babí lom s rozhlednou anebo do přírodního areálu Zlobice s vyhlídkovou věží a dětským hřištěm. Značené cesty vedou po hřebenech Kuřimské hory na jih k brněnské zoologické zahradě na Mniší hoře a k Brněnské přehradě, do lesů nad přehradou a k poutnímu místu Tři kříže nad Veverskou Bítýškou.

Épigraphes françaises

Posluchačsky atraktivní, ryze francouzský program, zprostředkuje hudební potěšení těm, kteří na koncerty vážně hudby tak často nechodí, ale také hudební perličky a zajímavosti opravdovým fandům klasiky.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Muzejní noc v Kuřimi

Již druhá muzejní noc v Kuřimi v sobotu 25. května! V rámci této akce bude otevřená expozice na zámku, kuřimská štola a knihovna.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Kuřimský swap

Šestý kuřimský swap v kulturáku! „Vyřazuji, co už se mi nehodí a výměnou si vyberu, co mému oku lahodí.“
Kuřim, Jihomoravský kraj

Rozptýlení

Hrají: Vlasta Peterková, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Igor Chmela.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Posezení s písničkou

Oblíbené každoměsíční setkání pro seniory.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Coucou Pastrami Foodtruck Kuřim

Chuťový zážitek před kulťasem s Coucou Pastrami.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Červnový farmářský trh

Přijďte navštívit farmářský trh, který se uskuteční v neděli 9. 6. 2024 od 9:00 do 12:00 před kulturním domem.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Epoque Quartet

Koncert 29. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae. Koncert se koná v rámci oslav 60. výročí povýšení Kuřimi na město.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Sportovně relaxační komplex Wellness Kuřim

Pro ty, kdo rádi sportují, pro milovníky vodních atrakcí, pro všechny, kteří chtějí relaxovat a pečovat o své zdraví a krásu, jednoduše pro každého, kdo chce strávit volný čas v příjemném prostředí, je tu sportovně relaxační komplex Wellness Kuřim, kde se nudit rozhodně nebudete.
Kuřim, Jihomoravský kraj

A7 Street Dance Group – výuka streetových tanenčních stylů

A7 Street Dance Group vznikla v Olomouci v roce 2004 jako Taneční Skupina Agentury7. Dnes máme své zastoupení v sedmi městech ČR. Věnuje se streetovým tanečním stylům – Hip Hop, House dance, Breakdance, Electricboogie a Disco dance.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Kuřimská štola – nahlédněte do tajemných chodeb pod Kuřimí

Štola pod kopcem Záruba vznikla za druhé světové války původně jako úkryt pro dělníky pracující v tamních strojírnách. Odhaduje se, že v posledních čtrnácti dnech války se ve štolách ukrývalo asi 3000 civilistů nejen z Kuřimi, ale i z okolních vesnic.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Vodní kaple sv. Jana Nepomuckého Kuřim

Na úbočí Kuřimské hory na okraji přírodního parku Baba se nachází barokní vodní kaple sv. Jana Nepomuckého, kde ve výklenku pod ní vyvěrá pramen pitné vody.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Barokní kostel sv. Máří Magdaleny v Kuřimi

Kostel sv. Máří Magdaleny byl založen před rokum 1226. Ve 2. polovině 15. stol. byla ke kostelu přistavěna hranolová věž. V 18. století jej přestavěli v barokním slohu. Do roku 1833 se kolem kostela nacházel hřbitov.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Ranch Oliver

Nabízíme vyjížďky na koních do přírody pro děti i dospělé, individuální lekce, dětské kroužky, focení s koňmi i příměstské tábory.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Kuřim – na spojnici cest – stálá expozice na zámku

Nově vzniklá expozice mapuje historii města Kuřim od doby kamenné až po současnost.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace ve městě Kuřim

Tree House U Jezevce

Jezevčí tree house je umístěn na modřínu, více v lese, dál od civilizace. Na tomto místě můžete načerpat novou energii, kterou vám toto krásné místo poskytne v podobě ničím nerušeného klidu.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Tree House Sojčí hnízdo – ubytování v korunách stromů

Třetí Tree house, tentokrát na douglasce tisolisté navazuje na stávající dva umístěné na buku a na modřínu. Jméno dostal kvůli svému tvaru a hojnému výskytu sojky „Sojčí hnízdo“. Svým umístěním uprostřed lesa je předurčen ke skutečnému kontaktu s přírodou, kterou můžeme vnímat všemi smysly.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Hotel Kaskáda v Kuřimi

Rozhodujete se, kde strávíte dovolenou se svojí rodinou či hledáte vhodné zázemí pro školení či firemní večírky? Pak je Hotel Kaskáda v Kuřimi tou nejlepší volbou.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Brno a okolí


Karavanem od jara do zimy: jeskyně Moravského krasu, Slavkovské bojiště a další zajímavá místa kolem Brna

Jeskyně Moravského krasu, bojiště bitvy Tří císařů u Slavkova anebo plavba lodí po Brněnské přehradě: to je jen malý výběr zajímavých výletů v okolí Brna. Když se do metropole Jihomoravského kraje vydáte s přívěsem nebo obytným autem, na Kudy z nudy vám poradíme, kde se dá parkovat a kam se vypravit na výlet.
karavanem v okolí Brna, Cesty poznání

Zábavný výlet pro děti: kolem Brněnské přehrady za veverkami na hrad Veveří

Na Veveří devět věží, kdo nevěří, ať tam běží, říká jedna dětská říkanka. Ať už se na hrad Veveří vypravíte poprvé nebo posté, pohled na romantické středověké sídlo nad přehradou nás ohromí pokaždé. Nejlepší je samozřejmě přijet v hlavní sezoně lodí, ale hezkou procházku si užijete i v zimních měsících. Na konci výletu čeká poklad v podobě tajných podzemních chodeb, a kdo půjde ještě o kousek dál, dojde k obrovskému trůnu!
Krásy Brněnské přehrady a hradu Veveří, Výlety pro děti

Vánoční Brno – advent pod hradem Špilberk

Hlavní moravská metropole Brno se opět těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete. Vánoční trhy se budou konat tradičně na několika lokalitách: na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Halouzkův dřevěný betlém, druhý největší svého druhu na světě, zdobí tradičně Dominikánské náměstí, kde krásně doplňuje kulisy Nové radnice a kostela sv. Michala.

Běžecká trasa Mariánské údolí

Mariánské údolí patří k nejkrásnějším místům v Brně a je cílem mnoha návštěvníků. Nabízíme vám příjemné proběhnutí, které můžete spojit i s prohlídkou hradiště Staré zámky a jež se nachází mezi rybníky U Kadlcova mlýna a Pod Hrádkem. Pravidelně zde běhají i naši Mattoni FreeRun kouči, tak se přidejte do běžecké skupiny a poznejte partu dobře naladěných lidí.
běžecká trasa v Brně, Cesty pro zdraví