Úvod > Co chcete dělat? > Kuřim - na spojnici cest - stálá expozice na zámku

Kuřim - na spojnici cest - stálá expozice na zámku

Kultura
Nově vzniklá expozice mapuje historii města Kuřim od doby kamenné až po současnost.
Kuřim dnes stojí, bylo odedávna hojně navštěvovaným místem při cestě spojující sever a západ s jihem. Procházeli tudy paleolitičtí lovci, putovali tudy obchodníci s jantarem doby bronzové i středověcí obchodníci snad v rámci tzv. Trstenické stezky stejně tak, jako švédská vojska v době třicetileté války, pruská vojska v čele králem Bedřichem II. nebo Napoleonova armáda vedená samotným císařem.

Místo bylo ale vždy především výhodnou sídelní polohou v blízkosti Brna, ať už se jednalo o řemeslníky vyrábějící jantarové korále a bronzové šperky v době popelnicových polí pro nedaleké Obřanské hradisko nebo o sídlo Brněnského velkostatku v místní tvrzi přestavěné na zámek v období novověku.

Samotná expozice bude složena z několika sekcí, konkrétně tří historických bloků a chodby s časovou osou. První z historických bloků se bude týkat doby železné, druhy zmapuje historii kostela a dějiny středověké vsi a třetí blok se bude věnovat zámku, dějinám novověkého městečka a dotekům velkých dějinných událostí.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Tree House Sojčí hnízdo

Tree House Sojčí hnízdo

Kuřim, Jižní Morava
Tree House U jezevce

Tree House U jezevce

Kuřim, Jižní Morava
Lesní bar Babí lom

Lesní bar Babí lom

Vranov, Jižní Morava