Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Babí lom u Lelekovic
Příroda

Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Rozhledna Babí lom se nachází u obce Lelekovice nedaleko Brna. Stavba válcového půdorysu stojí na skalnatém výběžku v obtížně přístupném terénu v nadmořské výšce 521 m. Říká se, že za jasného počasí jsou z rozhledny vidět vrcholky Alp. Upozornění: do července probíhá rekonstrukce rozhledny!
Rozhledna Babí lomBetonovou rozhlednu Babí lom najdete na jižním úbočí stejnojmenného vrcholku Babí lom (562 m.n.m.), jež se zvedá severním směrem nad obcí Lelekovice. Patnáct metrů vysoká rozhledna poskytuje malebný výhled a to východním směrem na Drahanskou vrchovinu, západním směrem na Žďárské vrchy a za nimi Českomoravskou vrchovinu. Jihovýchodním směrem lze pozorovat zalesněné kopce Chřibů a Ždánického lesa a podíváte-li se jižním směrem uvidíte část Brna s hradem Špilberkem. Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny, vyšší je ve výšce 12 metrů.

Možná vás také zaujme načervenalá barva místní půdy a skalisek, která jsou tvořena slepenci oblázků, které lze vidět na jiných místech v okolí Brna. Jde o 370 milionů let staré rudofialové slepence, po kterých je třeba pojmenován známý brněnský kopec poblíž výstaviště, v jehož úbočí se nachází bývalá dělnická kolonie.

K rozhledně se nejsnázeji dostanete z obce Lelekovice severním směrem po červené turistické značce. Rozhledna je volně přístupná.
Kostel sv. Filipa a Jakuba Lelekovice

Kostel sv. Filipa a Jakuba Lelekovice

Lelekovice, Jihomoravský kraj
Studánka sv. Huberta u Lelekovic

Studánka sv. Huberta u Lelekovic

Lelekovice, Jihomoravský kraj
Naučná stezka Babí lom

Naučná stezka Babí lom

Vranov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí