Dětenice

Dětenice leží v Českém ráji v trojúhelníku vytyčeném Mladou Boleslaví, Jičínem a Nymburkem. Je to oblíbené místo chalupářů a výletníků, které přitahuje Zámecký resort s pivovarem, středověkou krčmou, vinným sklepem, středověkým hotelem a spoustou programů pro rodiny s dětmi.

Co musíte vidět v Dětenicích

Nejznámější památkou Dětenic je pozdně barokní zámek, který chtěl majitel původně jen opravit a částečně zpřístupnit. Bohatá historie jej nakonec inspirovala k dalším krokům, a tak vznikl Zámecký resort. Kromě zámku můžete navštívit vyhlášenou středověkou krčmu, kde se přenesete z 21. století do středověku nebo středověký hotel, prohlédnete si pivovar a muzeum piva. S dětmi si společně užijte pohádkové prohlídky, rytířské turnaje a další akce.
 

Děti z Dětenic a hudebnický rod Förstrů

První písemná zmínka o Dětenicích pochází z roku 1052 a podle legendy vznikly na místě, kde kníže Břetislav I. kdysi nalezl dva malé opuštěné chlapce. Bylo mu jich líto, a tak tu prý zanechal pár lidí ze své družiny, aby se o ně postarali a vychovali je. Obec se skládá ze tří historických částí, vedle Dětenic je to Brodek a Osenice, kde jako učitel a ředitel kůru působil Josef Förster. Jeho vnukem byl hudební skladatel Josef Bohuslav Foerster, každoročně se tu koná festival Foerstrovy Osenice.
 

Čerti, čarodějnice, kozy, ovce a knihy

Výlet do Dětenic můžete spojit s návštěvou hradu a zámku Staré Hrady v blízké Libáni, kde si děti užijí pohádkové prohlídky, pro dospělé tu mají prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána. Milovníci agroturistiky se mohou podívat na ekologický statek Kozí vršekMilkovicích a na biofarmu Košík, v Rožďalovicích si nenechte ujít muzeum klasického knihařství a knihařskou dílnu uměleckého knihaře Jendy Rajmana. Ideálním místem pro ubytování plné pohody je stylový penzion Bučický mlýn.
Celý popis

Aktuality z města

V Dětenicích to žije i v zimě!
29. prosinec 2019 12:30

V Dětenicích to žije i v zimě!

Dětenice
Přemýšlíte, kam zamířit na výlet v zimních dnech? Zkuste Dětenice na Jičínsku, kde je v zimě nejenom otevřeno, ale také jsou zde pro vás připraveny speciální programy na zámku a ve středověké krčmě, které vám zkrátí čekání na jaro. Navíc tu můžete oslavit i poslední chvíle letošního roku a přivítat rok nový. Těšit se můžete na personál v dobových kostýmech a na historický program v průběhu večera. U brány vás přivítají halapartníci, příjezdová cesta bude lemována loučemi, před zámkem trubači. Nebude chybět ani velkolepý půlnoční ohňostroj v zámeckém parku.

Akce

4.1.
29.3.
Zimní prohlídky zámku Dětenice

Zimní prohlídky zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj