Úvod > Co chcete dělat? > Středověká krčma Dětenice
Středověká krčma Dětenice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Zároveň se připravte na poněkud drsnou staročeskou mluvu a středověké zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. Kromě specialit středověké kuchyně je pro vás připraven i unikátní doprovodný program, jehož součástí jsou tanečnice ladně se vlnící na stolech, fakír, žebráci, šermíři, trpaslíci, dobová hudba a mnoho dalšího.

Prohlídka zámeckého pivovaru dnes představuje dobové interiéry, sladovny, laboratoře, varny, ale také originální pivovarnické muzeum a unikátní výrobu piva z 18. století podle prastarého receptu z tradičních surovin, ale původním postupem – vařením na otevřeném ohni. První zmínka o vaření piva v Dětenicích pochází z roku 1307 za panování Beneše z Dětenic a Valdštejna, poté prošel dlouhou pivovarnou historií. Od roku 2000 byla obnovena tradiční výroba piva podle prastarého a zázračného receptu loupeživého rytíře Artura. Současní majitelé pivovar zrestaurovali do původního stavu a dnes zde můžete obdivovat nádherné historické sklepy, včetně památného Starého sklepa právě se středověkou krčmou.

Rodinný zámecký hotel Rustikal v areálu Dětenic disponuje půjčovnou kol a tenisovými kurty. Toto místo je tak ideální pro dovolenou nebo víkendové pobyty s programem zaměřeným na turistiku, cyklistiku, návštěvy hradů a zámků v okolí. Otevřeno je denně a nově se můžete ubytovat i ve středověkém hotelu!

V areálu se nachází také barokní zámek, který nabízí v rámci jednoho prohlídkového okruhu prohlídku např. ojedinělé sbírky zbraní Maltézských rytířů, sbírku loveckých trofejí nebo netradiční květinovou výzdobu interiérů.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Mcely, Středočeský kraj
Kemp s koupalištěm v Sobotce

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Sobotka, Královéhradecký kraj