Úvod > Co chcete dělat? > Ekologický statek Kozí vršek v Milkovicích – prázdniny s kozami v Českém ráji
Ekologický statek Kozí vršek v Milkovicích - prázdniny s kozami v Českém ráji
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Ekologický statek Kozí vršek v Milkovicích – prázdniny s kozami v Českém ráji

Chcete si pořádně zadojit? Nebo zajít na kozí mejdan? Můžete oboje. Užijte si návštěvu Kozího vršku v Milkovicích v Českém ráji. Statek je položen na jižním svazu s překrásným výhledem do kraje.
Milkovice jsou polabskou bránou Českého ráje. Stádo oslů, koz a kozlíků, které zde majitelé chovají pro radost pomáhá udržovat rozsáhlé pozemky ekologického statku. Pravidelně se zde pořádá oblíbená kulturně-společenská akce Kozí mejdan – slavnosti věnované kozám a svobodomyslnému způsobu života.

Veřejná škola dojení – po předchozí telefonické nebo emailové dohodě je možné kdykoli přijet se skupinou dětí, dětským táborem, školou, nebo v jiném seskupení. Majitelé vám rádi vysvětlí, co jsou kozy za zvířátka a pokusí se vás naučit dojit kozy. Součástí je i návštěva Kozího muzea a ukázka zemědělské techniky.

Dobrovolníci na ekofarmě – na ekostatku se chovají kozy a osly, suší se seno, sbírá ovoce a pěstují se rozlišné plodiny... k tomu ke všemu jsou vítaní pomocníci, kteří si chtějí vyzkoušet, co všechno obnáší život na statku, nebo si chtějí zlepšit fyzičku a opálit se jinak než s činkou v ruce ve fitness centru.

Součástí aktivit Spolku přátel koz je i tvorba Kozího muzea. Máte li jakýkoliv předmět, text, knihu, článek, fotografii koz, kamzíků či kozorohu a chcete ho darovat do Kozího muzea, můžete jej přivést sebou nebo poslat poštou.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Libáň, Královéhradecký kraj
Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Dětenice, Královéhradecký kraj
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Dětenice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační areál a kemp Ostružno

Rekreační areál a kemp Ostružno

Jičín, Královéhradecký kraj
Kemp s koupalištěm v Sobotce

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Sobotka, Královéhradecký kraj