Úvod > Co chcete dělat? > Hrad a zámek Staré Hrady
Památky

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.
Hrad a zámek Staré Hrady je vaším tipem na výlet pro děti i dospělé. Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji – jižně od Jičína u obce Libáň. První písemná zmínka pochází již z roku 1340.  S hradem a zámkem je úzce spojen také sám Albrecht z Valdštejna, který roku 1628 zámek koupil. Dnes se tu dokonale snoubí historie s pohádkou.


Každý návštěvník si zde může vybírat z opravdu bohatého programu, který se skládá z několika pohádkových i historických prohlídkových okruhů, v nichž uvidí 450 pohádkových bytostí – např. draky, princezny, rytíře, obry, čerty, vodníky, skřítky, čarodějnice a mnoho dalších.

Provádět vás budou opravdové živé pohádkové bytosti – krásné princezny, udatní rytíři či veselé čarodějnice.

Celoročně můžete navštívit zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky (novinka – Obří smaragdoví draci), Hradní pohádkovou půdu s lekcí čarodějného létání na koštěti, Zdravosvět a Dračí království – projdete zábavně naučnou cestu do světa zdraví a poté navštívíte dračí královskou komnatu, kde vládne sám jeho veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.

Pro dospělé zde mají po celý rok připravenu prohlídku hradu a zámku s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie v prohlídkovém okruhu „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“. Novinkou letošního roku je prohlídkový okruh věnovaný historii piva a pivovarnictví – „Pivo – poklad Čechů“.

Během celého léta můžete vidět Velkou kouzelnickou show a souboje rytířů dobra a zla – a to každou středu, čtvrtek, sobotu i neděli o letních prázdninách.

Hrad a zámek Staré Hrady je také ideálním místem na výlet pro děti z mateřských a základních škol. Můžete si zde vytvořit školní výlet přímo na míru vám vyhovující – pro předem objednané zájezdy zde mají totiž otevřeno kdykoliv po celý rok.

 

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační areál a kemp Ostružno

Rekreační areál a kemp Ostružno

Jičín, Královéhradecký kraj
Vila Prachovka v Prachovských skalách

Vila Prachovka v Prachovských skalách

Jičín, Královéhradecký kraj