Úvod > Aktuality > Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry
Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry

  • Vydáno27. srpna 2022
Hradec Králové v sobotu 27. srpna ožije 19. ročníkem ojedinělého setkání milovníků páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelů a konstruktérů parních strojů, mechanizmů a historických vozidel. Připravena je prohlídka vystavené techniky, dále plavby na parníčcích po řece a jízdy na vláčcích naší i dalších zahradních železnic a jiné atrakce, ukázky parní techniky v pohybu a provozu.

Nábřeží ParomilůAkce s názvem Mezinárodní nábřeží Paromilů bude probíhat v Hradci Králové na Smetanově a Eliščině nábřeží, na náplavkách pravého a levého břehu Labe a v parčíku na náměstí 5. května. Akce se tradičné účastní přes dvacet vystavovatelů. Jeho smyslem je umožnit lidem, kteří opatrují historické parní stroje nebo pořizují jejich repliky, seznámit s nimi veřejnost.

Venkovní expozice budou rozčleněny na velké stroje, hasičské stříkačky, parkové železnice, parníčky a modely. Přehlídka začíná v 10:00 hodin a končí v 16:00 hodin. Uvidíte například. parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů – také pak stabilní stroje a auto i motoveterány. Každoročně je mezinárodní setkání Paromilů zpestřeno flotilou parníčků i dětskou železnicí, které můžete využít k projížďkám. Vstupné na akci je jednotné, a to 50 korun.

Na kolejišti Dětské železnice v sousedním parčíku na náměstí 5. května se představí veřejnosti kolem patnácti lokomotiv. Hladinu řeky Labe budou brázdit parníčky Královéhradecké paroplavební společnosti Hradec, Královna Eliška a Primátor Ulrych; nebudou chybět ani motorové lodě Smiřice a pirátská plachetnice.

Hradecká paroplavební společnost – romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Hradecká paroplavební společnost – romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Parníčky Královna Eliška a Primátor Ulrich připomínají lidský důmysl 19. století. Jde o unikáty, s nimiž se můžete projíždět díky Hradecké paroplavební společnosti po řece Labi a zažít pocity cestujících z dob, kdy tento pomalý způsob cestování byl běžný.

Dětská železnice v Hradci Králové

Dětská železnice v Hradci Králové

Dětskou železnici najdou všichni milovníci mašinek v parčíku nedaleko Tyršova mostu na náměstí 5. května v Hradci Králové. Postavil ji Královéhradecký klub přátel parních strojů.