Úvod > Aktuality > Vyjeďte si na kole za hudbou s festivalem Concentus Moraviae
Kultura

Vyjeďte si na kole za hudbou s festivalem Concentus Moraviae

  • Vydáno11. června 2019
Již tuto sobotu festival Concentus Moraviae nabídne netradiční programový den jako stvořený pro výlet s rodinou či partou přátel, s všeříkajícím názvem Hudba na kole. Hudbymilovní cyklisté všech generací budou moci 15. června usednout do sedel a vyrazit krásnou krajinou v Lednicko-valtickém areálu a Dolnorakouském regionu Weinviertel. Na dvaceti zastávkách bude znít lidová hudba, jazz, swing, dixieland, klasická hudba, ale také gospely a spirituály, středověké písně, šanson či klezmer.
Cesty s Hudbou na koleCesty s Hudbou na kole povedou v sobotu 15. června 2019 Lednicko-Valtickým areálem a k dispozici bude letos opět shuttle bus, všechna hudební vystoupení jsou zdarma a probíhají od 10 do 17 hodin. 20 zastávek letošní Hudby na kole najdou zájemci v Mikulově, Sedlci, Hlohovci, Lednici, Valticích, Břeclavi, Podivíně a v dolnorakouském Weinviertelu: Schrattenbergu, Herrnbaumgartenu a Poysdorfu.

S muzikanty se však setkáte nejen ve městech, ale i u drobných památek Lednicko-Valtického areálu. Mezi dalšími hudebními stanovištěmi je například Janohrad, Kolonáda na Reistně, Dianin chrám (Rendez – Vous), zámek Lednice nebo Chrám Tří Grácií. Přijeďte se svými přáteli a rodinnými příslušníky a užijte si spojení živé hudby, místní gastronomie a krásné přírody bohaté lahodným vínem.
 

Na co se v rámci festivalu můžete ještě těšit?

V pořadí 24. ročník festivalu Concentus Moraviae přichystal pro posluchače významné skladby českého a světového repertoáru vážné hudby, které zazní od 1. do 24. června 2019 na hradech a zámcích spravovaných Národním památkovým ústavem.

Titul letošního ročníku festivalu Koncert národů je spojením dvou úzce souvisejících témat, která pro festivalové publikum zpracoval pár respektovaných dramaturgů: britský muzikolog a publicista Tully Potter a profesorka Barbara Maria Willi, všestranná múzická osobnost nedílně spjatá s festivalem téměř od jeho narození. Barbara Willi zmapovala hudební podobu Vídeňského kongresu (1. 10. 1814 – 9. 6. 1815), jeho koncerty, plesy, představení, hlavní hudební aktéry, očekávané premiéry i zákulisní dění.
 
Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae probíhá v termínu 1. – 27. června 2019. Návštěvníky a umělce přivítají krásné historické sály a prostory zámků v Mikulově, Náměšti nad Oslavou, Velkém Meziříčí, Boskovicích, Lysicích, Rájci nad Svitavou, Slavkově u Brna, Miloticích u Kyjova, Moravském Krumlově, Žďáru nad Sázavou, Valticích i na hradě Pernštejně.
Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Ozdobnou zámku jsou barokní zahrady. V zámku na návštěvníka čekají prohlídkové okruhy ke stálým expozicím i sezónní výstavy Regionálního muzea v Mikulově.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika