!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lednicko-valtický areál čeká Svatomartinský přípitek
Lednicko-valtický areál čeká Svatomartinský přípitek
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Lednicko-valtický areál čeká Svatomartinský přípitek

  • Vydáno12. listopadu 2021
Již tradiční Svatomartinský přípitek proběhne v sobotu 13. 11. 2021 v Lednici. Letos se bude konat v Multifunkčním centru Lednice – v sále v zámeckých jízdárnách. Souběžná akce probíhá rovněž v městě Valtice a vypravit se můžete i do Hustopečí, kde také proběhnou svatomartinské oslavy.

Lednicko-Valtický areál ožije v sobotu 13. 11. 2021 mladým vínem a husími specialitami. Slavnost na počest svatého Martina se uskuteční v Multifunkčním centru Lednice – sále v zámeckých jízdárnách v Lednici. Žehnání vínu a slavnostní přípitek proběhne v 10:00 hod., k poslechu hraje cimbálová muzika Zdeňka Valáška až do nočních hodin.

Na akci bude možno ochutnat svatomartinskou husu a mnoho dalších gastronomických specialit. Návštěvníci oblíbené akce budou mít možnost okoštovat letošní mladá vína zastoupených vinařství z obcí Lednice, Hlohovce, Bulhary, Rakvice, Velké Bílovice a Valtice. Tato vinařství prezentují vína Lednicko-valtického areálu z výměry 2100 ha vinic. Koštovné v Lednici bude za 100 Kč.
 

Posezení u cimbálu ve Vinařské stodole

Sklenka ValticeSouběžně s lednickým "Přípitkem" budou ve Valticích probíhat Svatomartinské slavnosti & husí hody ve Valtickém Podzemí. Svatomartinská husička, menu a svatomartinská vína v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Čekají na vás vína Valtického Podzemí, Annovino a dobrá zábava při cimbálce.

A kdyby už bylo ve Vinařské stodole obsazeno, můžete se zúčastnit jiné valtické akce. Od 15:00 do 19:00 hodin se ve Valticích budou světit mladá vína ve Španělské konírně zámku Valtice. Vstupné 300 Kč zahrnuje skleničku, volnou ochutnávku veškerých vín a domácích pomazánek. Degustace a konzumace bude probíhat formou samoobsluhy.
 

Svatomartinské oslavy v Hustopečích

Svatý Martin HustopečeV sobotu 13. listopadu se bude svatý Martin oslavovat husou a vínem také v Hustopečích, Bzenecké oslavy byly zrušeny. Svatý Martin přijede v 11 hodin a 11 minut pod okna radnice, kde si přiťukne s vinaři i zástupci města. Dozvíte se něco o Hustopečském vinařském bratrstvu a jedním z letošních hostů bude Ing. Filip Lutzký z Vinařství Obelisk, který prozradí něco o moderních trendech ve vinařství. Aby byly dodrženy bezpečnostní opatření a rozestupy, nebude stát na náměstí klasický velký stan, ale více malých stánků, u který bude možné ochutnat všechny schválené odrůdy svatomartinského – Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Těšit se můžete i na rosé a klarety ze zmíněných odrůd.

svatomartinská husaSvatomartinskou husu budete moci ochutnat ve stánku na náměstí, nebo v restauracích po městě. Do svého jídelníčku ji zařadili Hotel Amande, Hotel Rustikal, Hotel Vinopa, Restaurace u Halmů a Restaurace Formanka. Součástí programu jsou i otevřené sklepyVinařství Starý vrch, Vinařství Aurora, Vinařství Sadílek, Vinařství Košulič, Altenberk vini a. s. – U Ivičičů, U Otřísalů a U Medňanských. Už od 10 hodin bude možné zavítat i do řemeslných stánků, které budou lemovat náměstí. Nebude chybět ani svařáček a sladké dobroty.

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.