Úvod > Aktuality > Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se uskuteční 16. 11.
Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se uskuteční 16. 11.
"> "> "> ">

Svatomartinský přípitek v Lednicko-valtickém areálu se uskuteční 16. 11.

Vydáno 12. listopadu 2019 Gurmánská turistika
Již tradiční Svatomartinský přípitek proběhne v sobotu 16. 11. 2019 v Lednici. Letos se bude konat v Multifunkčním centru Lednice – v sále v zámeckých jízdárnách. Souběžná akce probíhá rovněž v městě Valtice a mezi oběma místy bude po celou dobu akce opět zajištěna kyvadlová doprava historickým autobusem, takže v jednom dni bude možné ochutnat pohodlně vína v obou místech, aniž by bylo nutné řešit dopravu.

Návštěvníci oblíbené akce v Lednicko-valtickém areálu budou mít možnost ochutnat letošní Svatomartinská a mladá vína zastoupených vinařství z obcí Lednice, Hlohovce, Bulhary, Rakvice, Velké Bílovice a Valtice. Tato vinařství prezentují vína Lednicko–valtického areálu z výměry 2100 ha vinic.

K degustaci vín budou připravené husí speciality, které jsou nejen na Moravě tradičním doplňkem svatomartinských slavností. Mezi obcemi Lednice a Valtice bude jezdit retro autobus, takže stihnete navštívit obě místa. Mladé víno bude naléváno za speciální žetony – 1 žeton/20 Kč za 0,05 l  vína.

Během dne čekají milovníky mladých vín vystoupení cimbálových muzik, až do večerních hodin. V Lednici zahraje k poslechu cimbálová muzika Zdeňka Valáška. Slavnost na počest svatého Martina se koná v Multifunkčním centru – sále v zámeckých jízdáren.
 

Posezení u cimbálu ve Vinařské stodole

Sklenka ValticeSouběžně s "Přípitkem" bude ve Valticích probíhat Posezení u cimbálu. Tým vinařství Chateau Valtice vás srdečně zve do sklepa Vinařské stodoly na Vinařské 407,

Přijďte se s přáteli či rodinou pobavit a posedět u skleničky skvělých valtických vín a drobného občerstvení za zvuků cimbálu a lidových písní. Vstup zdarma a bez rezervace. Koná se od 20.00 do 24.00 hod. Vinařská stodola a její sklep se nachází přímo v areálu vinařství Chateau Valtice, v těsné blízkosti Vinařské pohotovosti, na ulici Vinařská 407.

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Další aktuality

8.7.
2020
10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

Jižní Morava | Gurmánská turistika
7.7.
2020
Za vínem ideálně do Podyjí

Za vínem ideálně do Podyjí

Jižní Morava | Gurmánská turistika