Úvod > Kalendář akcí > Svatomartinský přípitek 2019 v Lednicko-valtickém areálu

Svatomartinský přípitek 2019 v Lednicko-valtickém areálu

Kdy 16. listopad 2019 10:00 - 20:00 Společenské akce
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Lednice a Obec Lednice srdečně zvou všechny příznivce dobré zábavy na Svatomartinský přípitek a ochutnávku tradiční husy. Svatý Martin se bude souběžně oslavovat také ve Valticích.

Svatý Martin v Lednici

Slavnost na počest svatého Martina se uskuteční v Multifunkčním centru Lednice – sále v zámeckých jízdárnách v Lednici. Žehnání vínu a slavnostní přípitek proběhne v 10:00 hod., k poslechu hraje cimbálová muzika.

Na akci bude možno ochutnat Svatomartinskou husu a mnoho dalších gastronomických specialit. Souběžná akce probíhá rovněž v městě Valtice. Mezi obcemi Lednice a Valtice je provozována doprava v retro autobusu pro cestování mezi těmito akcemi.

Mladé víno je naléváno za speciální žetony – 1 žeton/15 Kč za 0,05 l  vína. Vína budou prezentovat vinaři z Lednice, Hlohovce, Bulhar, Rakvic, Velkých Bílovic a Valtice.
 

Oslava svatomartinských vín a husí 2019 Hustopeče

Dne 16. 11. v 11.11 hod. zazní z oken hustopečské radnice slavnostní famfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou. Společně s ním pak návštěvníci slavností pozvednou své sklenky a letos poprvé si mladým vínem přiťuknou. Udělejte si cestu do Hustopečí a navštivte Oslavu svatomartinských vín a husí s řemeslným jarmarkem. Ve velkém stanu na náměstí ochutnáte od 10.00 hodin svatomartinská vína a husy v doprovodu cimbálové muziky.


Svatomartinská husa v hotelu Pavlov

Přijeďte v sobotu 16. 11. do Hotelu Pavlov a pojďte otestovat, jak kvalitní vína od ročníku 2019 můžeme očekávat! Od 17.00 hod. degustace mladých bílých vín, od 18.00 hod. degustace mladých červených vín, v 19.00 hod. Svatomartinská husa - 1 porce pečené husy podávané se 2 druhy zelí a 2 druhy knedlíků. Večer zpříjemní cimbálka.
 

Ochutnávka mladých vín Vlasatice

Vinaři z Vlasatic si vás dovolují 16. 11. pozvat na ochutnávku mladých vín. Spojeno s konzumací zabíjačkových specialit. Koná se v sále obecního úřadu.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Hotel Štork

Relax Hotel Štork

Lednice, Jižní Morava
Restaurace Onyx v Lednici

Restaurace Onyx v Lednici

Lednice, Jižní Morava