Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Svatomartinský přípitek 2022 v Lednicko-valtickém areálu
Společenské akce

Svatomartinský přípitek 2022 v Lednicko-valtickém areálu

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Lednice a Obec Lednice srdečně zvou všechny příznivce dobré zábavy na Svatomartinský přípitek a ochutnávku tradiční husy. Svatý Martin se bude souběžně oslavovat také ve Valticích.

Svatý Martin v Lednici

Slavnost na počest svatého Martina se uskuteční v Multifunkčním centru Lednice – sále v zámeckých jízdárnách v Lednici. Žehnání vínu a slavnostní přípitek proběhne v 10:00 hod., k poslechu hraje cimbálová muzika.

Na akci bude možno ochutnat Svatomartinskou husu a mnoho dalších gastronomických specialit. Souběžná akce probíhá rovněž v městě Valtice. Mezi obcemi Lednice a Valtice je provozována doprava v retro autobusu pro cestování mezi těmito akcemi. Vína budou prezentovat vinaři z Lednice, Hlohovce, Bulhar, Rakvic, Velkých Bílovic a Valtice.
 

Oslava svatomartinských vín a husí 2022 Hustopeče

Dne 12. 11. v 11:11 hod. zazní z oken hustopečské radnice slavnostní famfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou. Společně s ním pak návštěvníci slavností pozvednou své sklenky a letos poprvé si mladým vínem přiťuknou. Udělejte si cestu do Hustopečí a navštivte Oslavu svatomartinských vín a husí s řemeslným jarmarkem. Ve velkém stanu na náměstí ochutnáte od 10:00 hodin svatomartinská vína a husy v doprovodu cimbálové muziky.


Svatomartinská husa v hotelu Pavlov

Přijeďte v sobotu 12. 11. do Hotelu Pavlov a pojďte otestovat, jak kvalitní vína od ročníku 2022 můžeme očekávat! Od 17.00 hod. degustace mladých bílých vín, od 18.00 hod. degustace mladých červených vín, v 19.00 hod. Svatomartinská husa – 1 porce pečené husy podávané se 2 druhy zelí a 2 druhy knedlíků. Večer zpříjemní cimbálka.
 

Bzenecké svatomartinské slavnosti

Ochutnávka mladých vín 12. listopadu proběhne také v Bzenci. Bude spojená s přehlídkou vojsk tří císařů. Akce začíná ve 14:00 hod. u bzeneckého zámku, odkud vyjde průvod vojsk na náměstí Svobody.

Provozovatel

Zahrádkáři Lednice

Nádražní 698
691 44 Lednice
Tel.:
+420 603 802 582
Email:
janota@zahradkari...
WWW:
zahradkarilednice.cz
WWW:
https://www.ledni...
GPS:
48,794731 16,800642
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:vstupné do jízdárny a degustační sklenička

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní prohlídky zámku Lednice

Prohlídky reprezentačních sálů s bohatou vánoční výzdobou.
Lednice, Jihomoravský kraj

Adventní prohlídky zámku Lednice

Prohlídky reprezentačních sálů s bohatou vánoční výzdobou.
Lednice, Jihomoravský kraj

Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).
Lednice, Jihomoravský kraj

Akademická zahrada v Lednici

Zahrada spadá pod Zahradnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. Posláním zahrady je poskytnout návštěvníkům prostor k vnímání, studiu a klidové relaxaci v kulturním prostředí.
Lednice, Jihomoravský kraj

Museum mučicích nástrojů a útrpného práva – Museum Torture

V nově otevřeném sklepení v Lednicko-Valtickém areálu naleznete nevšední expozici mučení a útrpného práva. Rozličných mučicích nástrojů, které používala inkvizice a hrdelní soudy po celém světě. Naleznete zde přes 250 exponátů ze všech koutů světa, z nichž většina jsou dochované originály.
Lednice, Jihomoravský kraj

Spa Resort Lednice

Spa Resort Lednice je druhým léčebným domem, který rozšířil vznikající lázeňskou zónu ve městě Lednici. Základem léčby lednických lázní je jodobromová voda, která je svým obsahem jódu jednou z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě.
Lednice, Jihomoravský kraj

Svět divočiny v Lednici

Jedinečná výstava fotografií z Bornea a nejen živých plazů. V expozici uvidíte mezi nebezpečnými hady světa mimo jiné například černou mambu či vzácnou bílou kobru. Nebo velké akvárium s cichlidami či roztomilé pískomily a také vzácné bílé pštrosy z Argentiny.
Lednice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklípek Hrozínek

Sklípek najdete v ulici Cihlářská v Lednici.
Lednice, Jihomoravský kraj

Relax Hotel Štork

Hotel vznikl rekonstrukcí budov bývalé sladovny později též pošty, zdravotního střediska a ubytovny. Jedná se o hotel rodinného typu s velmi příjemnou atmosférou.
Lednice, Jihomoravský kraj

Pivovar Lednice

Nově otevřený pivovar v centru Lednice s poctivým řemeslným pivem a výbornou českou kuchyní, které doplňují pivní lázně a osobité wellness s vířivkou.
Lednice, Jihomoravský kraj

Ubytovna Coolej – ubytování v Lednici

Ubytovna Coolej nabízí čisté a příjemné ubytování pro nenáročné turisty, kteří chtějí navštívit Lednicko Valtický areál. Ubytovna je vzdálena do 10 minut od zámku a parku.
Lednice, Jihomoravský kraj