Úvod > Aktuality > Dny Slavkova letos lákají na bohatý program
Dny Slavkova letos lákají na bohatý program
">
Památky

Dny Slavkova letos lákají na bohatý program

  • Vydáno30. května 2019
Zámek slavkov zve všechny příznivce dobré hudby a zábavy na letošní Dny Slavkova, které budou trvat od čtvrtka 30. května do neděle 2. června 2019. Hlavní program se uskuteční v sobotu 1. června. Na Palackého náměstí opět vyroste řemeslný jarmark a pódium, kde se představí dětské soubory ze Slavkova a okolí i špičkoví čeští muzikanti.
Zámek SlavkovDny Slavkova odstartuje odstartují ve čtvrtek 30. května divadelním představením Doba kamenná, které se odehraje v 18:00 na nádvoří Panského domu. 

Jedná se o hru Divadelního spolku Slavkov u Brna, vstupné bude dobrovolné (výtěžek z dobrovolného vstupného bude převeden na konto chlapce, který po operaci mozku potřebuje nákladnou rehabilitaci).
 

Páteční odpoledne bude již tradičně patřit dětem

DětiProgram v pátek 31. května pak ve Slavkově u Brna pokračuje Dnem dětí v zámeckém parku. Nudit se určitě nebudete! Pro děti bude připraven bohatý program. Budou se moci povozit na ponících nebo kolotoči. Tradičně bude pro děti připraveno malování na obličej a tvořivé dílničky. Na své si přijdou i milovnice princezen, které se budou v tu dobu procházet v zámeckém parku. Proběhne zde ukázka policejní techniky. Pro starší děti bude připraven orientační běh se sladkými odměnami pro každého. Zúčastnit se můžete kdykoliv během od 14 do 17 hodiny. Následdovat budou koncerty známých i regionálních hudebníků na Panském domě (cimbálová muzika Michala Miltáka za Strážnice, Zámecká dechovka Slavkov).
 

Hlavní program je připraven na sobotu

Dny SlavkovaHlavní program se uskuteční v sobotu 1. června na Palackého náměstí opět vyroste řemeslný jarmark a pódium, kde se představí dětské soubory ze Slavkova a okolí i špičkoví čeští muzikanti. Představí se Slávek Janoušek a kapela, Poutníci, Šemora band rock n'beat, The Firearms a Portless Skupina Portless feat. Henry D – do roku 2012 známá jako Support Lesbiens, se v témže roce – po rozpadu kapely Support Lesbiens, přejmenovala. Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal a další tři členové původní kapely Support Lesbiens Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer. Hudební program se uskuteční od 18:00 do 24:00 hodin.

Od 11:00 do 20:00 zavládne Pohoda na Panském domě. Zde uslyšíte skupiny SMP, Jaksepatří, Doktoři, Vojta Kiďák Tomáško, harmonikářku Lucii a kapelu Na starý kolena.
 

Dny Slavkova zakončí komorní hudba

OrchestrV neděli se mohou všichni milovníci dechové hudby těšit na Národní festival neprofesionálních orchestrů, který se bude konat od 17:00 do 18:30 v Rubensově sále na zámku. Vstupné na tuto akci je zcela dobrovolné. V rámci programu zde vystoupí Komorní orchestr Artura Nikishe, Pražské komorní harmoniky a Třinecký komorní festival.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Naučná stezka Bitva tří císařů

Naučná stezka Bitva tří císařů

Naučná stezka obsahuje 29 mapových panelů se situací bitvy, podobiznami velitelů, schématy hlavních bitevních operací a texty, které popisují situaci 2.12.1805. Panely jsou umístěny na vhodných pozorovacích stanovištích při stávajících komunikacích.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika