Úvod > Aktuality > Pražské věže aneb velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké už tuto neděli!
Zmení se i oblecení obsluhy veží. Navrhnou ho studenti ateliéru Libeny Rochové z VŠUP tak, aby evokovalo dobu 19. století
"> Zmení se i oblecení obsluhy veží. Navrhnou ho studenti ateliéru Libeny Rochové z VŠUP tak, aby evokovalo dobu 19. století "> Muzeum nebude menit vstupné a ani zvýhodnení pro držitele Opencard "> Krome stálých expozic budou probíhat na vežích i ruzné výstavy "> Všechny veže budou doplneny na ochozech panoramaty, na nichž budou popsány všechny významné objekty
Památky

Pražské věže aneb velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké už tuto neděli!

  • Vydáno30. října 2018
Hra Pražské věže se stala legendou a jezdí na ni lidé z celé republiky. V neděli 4. listopadu 2018 můžete být na startu i vy! Těšit se můžete na nové otázky z historie a jak jinak – mnoho schodů a nových pohledů na Prahu. Oblíbená hra odstartuje již tradičně z nádvoří Novoměstské radnice.
Hra Pražské věže se stala legendou a jezdí na ni lidé z celé republiky. V neděli 4. listopadu můžete být na startu i vy! Ke hře Pražské věže toho moc nepotřebujete, stačí podzimní oblečení, dobré boty a pro starší ročníky dobře promazaná kolena, protože vás čeká stoupání na řadu známých i zapomenutých věží po celé Praze.

Věž Novoměstské radnice je obvykle i tou první, na kterou vystoupáte během této oblíbené hry. Vneděli se bude na Novoměstské radnici startovat a hra zde bude také ukončena. Na startu dostanete mapu a průkaz ke vstupům do jednotlivých věží.

A které vás tentokrát čekají? Mimo již zmiňované Novoměstské radnice musíte vystoupat na jednu z věží Karlova mostu nebo na Prašnou bránu či Novomlýnskou vodárenskou věž. Dále vás hra zavede na balkon Fantovy kavárny na Hlavním nádraží, komentovaná prohlídka se uskuteční v Národním divadle, navštívíte Rudolfinum, podíváte se k Tyršovu domu se Sokoly, k budově Sněmovny, do Muzea policie, za legionáři na Vítkov a do Legiovlaku v Dejvicích.

A čas? Možná vás to zklame, ale nehraje roli, je to zkrátka jen příjemná hra a dokonce ani nemusíte obejít všechna stanoviště. Startuje se z nádvoří Novoměstské radnice v neděli 13. listopadu v 10 hodin, přihlásit se můžete přímo před startem anebo na internetových stránkách akce. Startovné je 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti.
Prašná brána v Praze

Prašná brána v Praze

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž je pozoruhodná historická památka, která se stala jednou z dominant nábřeží Ludvíka Svobody. Stojí v Petrské čtvrti na Novém Městě, v místě bývalých pražských Nových mlýnů. První zmínka o ní pochází z roku 1484. Uvnitř najdete poutavou expozici "Praha hoří".

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Hlavní nádraží v Praze patří k nejvýznamnějším secesním památkám v Česku, je národní kulturní památkou. Kavárna byla původně odjezdová hala, později sloužila jako místo k posezení při čekání na vlak.

Hlavní nádraží v Praze – největší pražská secesní památka

Hlavní nádraží v Praze – největší pražská secesní památka

Hlavní nádraží v Praze je vůbec největší osobní nádraží v České republice. Zdaleka však není nádražím nejstarším. Jeho historie se začala psát roku 1869 a do dnešní podoby bylo přestavěno podle návrhu architekta Josefa Fanty.

Tyršův dům – Michnův palác v Praze

Tyršův dům – Michnův palác v Praze

Komplex budov obklopující bývalý Michnův palác s malou kašnou a atriem slouží v současné době nejen tělesné výchově, ale je také pronajímán k pořádání konferencí, školení, reprezentačních a společenských akcí.

Muzeum Policie ČR v Praze – bezpečnost versus kriminalita

Muzeum Policie ČR v Praze – bezpečnost versus kriminalita

Chcete zažít to správné dobrodružství kriminalistiky, poznat historii, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území bývalého Československa od doby jeho vzniku po současnost? Pak navštivte Muzeum Policie České republiky v areálu pražského Karlova.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Národní památník na Vítkově v Praze

Národní památník na Vítkově v Praze

Od roku 2000 spravuje Historické muzeum Národního muzea v Praze Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky na vrcholu.

Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.