!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům
V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům
"> "> "> "> "> "> ">
Ubytování

V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům

Vydáno 8. června 2021
V pátek 11. června 2021, se otevřou pro místní obyvatele na jednu noc dveře mnoha hotelů v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a několika dalších místech. Přijďte se přesvědčit, že v hotelech jsou dodržovány veškeré hygienické předpisy, které zajistí bezpečný pobyt hostů. Zdraví a bezpečnost je pro hoteliéry na prvním místě. A právě proto, jako poděkování otevřou hoteliéři pro vás, obyvatele městských čtvrtí, v jejichž blízkosti podnikají. Přijďte je na jeden den poznat i z druhé strany, očima turistů. Zažijte tak trochu jinou noc v sousedství.
HotelMožná si někdy ani neuvědomujeme, jak důležitý je cestovní ruch pro naše obce, pro rozvoj regionů, pro zaměstnanost a že na toto odvětví se váže řada dalších podnikatelských činností. Každý turista přináší nám všem vyšší životní standard, díky turistům máme opravené památky, krásné parky i kvalitní dopravní infrastrukturu. Občas však všichni vnímáme i jeho negativní vlivy – davy lidí, hluk, odpadky. Jako pomyslné spojení je zde hotel. Třeba hotel ve vašem okolí. Místo setkávání různých lidí, kultur a mnoha zážitků. Hoteliéři cítí svoji zodpovědnost k okolí, ve kterém podnikají. A právě proto vám chtějí spolu poděkovat. Za toleranci i za vstřícnost k turistům, za  podporu cestovního ruchu ve vašem městě.  Přijďte se přesvědčit, že v hotelech jsou dodržovány veškeré hygienické předpisy, které zajišťují bezpečný pobyt. Zdraví a bezpečnost turistů i místních obyvatel je pro hoteliéry na prvním místě! 

Přijďte si dne 11. června 2021 za symbolickou cenu 777 Kč, 999 Kč nebo 1 111 Kč ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní zažít noc v hotelu v místě, kde žijete (cena za pokoj). Podívejte se tam, kam se běžní hosté nedostanou. Rezervaci pokoje můžete provést telefonicky nebo přes webové stránky hotelů uvedených na seznamu.

Hotel Imperial PrahaOrganizátorem projektu Noc Hotelů je Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) ve spolupráci s magistráty jednotlivých měst, jejich turistickými centrálami a partnery. V Praze spolupracuje s agenturou Prague City Tourism, Magistrátem hlavního města Prahy, Správou Pražského hradu, Národní galerií a Muzeem hl. města, kteří se do projektu zapojují nabídkou zlevněných vstupných na vybrané památky. Rezervace si mohou zájemci udělat na webových stránkách NocHotelu.cz. Akci zpestří zajímavý doprovodný program v každém hotelu, připraveny budou také speciality šéfa kuchyně. Hosté ale mohou také využít tuto akci pro romantický pobyt, aniž by se společenských aktivit účastnili. Možnost rezervace pokojů platí do vyčerpání kapacity.
 

Kde si lze ještě zarezervovat pobyt

hotel internationalMnoho hotelů je sice již vyprodaných, ale přesto lze na některých místech sehnat volná místa. Jedná se například o Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, Botanique Hotel Prague v Sokolovské ulici, Courtyard by Marriott Prague City v Lucemburské ulici na Žižkově, Holiday Inn Prague Congress Centre na Pankráci, Hotel Olympik v Karlíně, Ibis Praha Mala Strana v Plzeňské ulici, Mama Shelter Prague ve Veletržní ulici, hotel Occidental Praha a Panorama v Praze 4, Royal Court Hotel na pomezí Vinohradech a Nového Města, hotel Diplomat u Kulaťáku v Dejvicích nebo International Prague v Podbabě.
 

Nenechte si ujít zajímavé slevové akce v Praze

PrahaSpráva Pražského hradu připravila ve dnech 11. – 13. 6. 2021 50% slevu z plného vstupného na prohlídku okruhu B. V přídě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu.

Muzeum hlavního města Prahy nabízí 50% slevu z plného vstupného na Zámecký areál Ctěnice, Podskalskou celnice na Výtoni a dům U Zlatého prstenu. V přídě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu. Platí pro dny  11. – 13. 6. 2021.

Anežský klášterProhlédnout si můžete i historické interiéry Staroměstské radnice se slevou 50 %. Klasická prohlídková trasa představí zájemcům radniční kapli, reprezentační sály, románsko-gotické podzemí i vyhlídkovou věž s nejkrásnějším výhledem na hlavní město. Mimo to Prague City Tourism nabízí ve dnech 11. – 13. 6. 2021 50% slevu na vstup na tyto pražské věže a objekty: Prašná brána, Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice a Novomlýnská vodárenská věž.

Od pátku 11. 6. do soboty 13. 6. nabízí Národní galerie v Praze snížené vstupné na expozici "Staří mistři", která se nachází ve Schwarzenberském paláci. V přídě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu.
Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž je pozoruhodná historická památka, která se stala jednou z dominant nábřeží Ludvíka Svobody. Stojí v Petrské čtvrti na Novém Městě, v místě bývalých pražských Nových mlýnů. První zmínka o ní pochází z roku 1484. Uvnitř najdete poutavou expozici "Praha hoří".

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Pražský hrad - nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad - nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Podskalská celnice na Výtoni

Podskalská celnice na Výtoni

Budova bývalé celnice na Výtoni čp. 412, na dnešním Rašínově nábřeží, je vedle raně barokního původního farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé osady Podskalí.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici je ve správě Muzea hlavního města Prahy. Prohlédnete si zde expozici zaměřenou na proměnu Prahy v době panování Karla IV., která věrně přiblížuje podobu měst a život jejich obyvatel v lucemburské době.

Expozice Národní galerie Praha - největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha - největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze - Šternberský palác

Národní galerie v Praze - Šternberský palác

Ve Šternberském paláci byla od 11. prosince 2020 otevřena nová stálá expozice Staří mistři II, představující kolekce italské malby 14. a 15. století, nizozemského umění 17. a 18. století a středoevopské malířství 17. a 18. století.

Clarion Congress Hotel Prague

Clarion Congress Hotel Prague

Čtyřhvězdičkový kongresový hotel představuje v současnosti jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice.

Mama Shelter Prague

Mama Shelter Prague

Mnohem víc než jen hotel, kde najdete obří postele a televize nebo bezplatnou vysokorychlostní wifi. Je to oáza pohostinnosti pevně spjatá s energií svého města a různorodých postav, které jej činí výjimečným.

Holiday Inn Prague Congress Centre

Holiday Inn Prague Congress Centre

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague Congress Centre se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu a je snadno dostupný z města.

Botanique Hotel Prague

Botanique Hotel Prague

Botanique Hotel Prague je moderní hotel v centru Prahy, jen několik minut chůze od Staroměstského náměstí. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, které hostům poskytují maximální komfort.

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Hotel Occidental Praha Five**** nabízí skvělou polohu v blízkosti pražského historického centra, a zároveň se nachází v sousedství nové nákupní a obchodní zóny.

Hotel Occidental Praha s úžasným panoramatickým výhledem

Hotel Occidental Praha s úžasným panoramatickým výhledem

Čtyřhvězdičkový hotel Occidental Praha dříve známý jako Barceló Praha, se nachází na Praze 4 v blízkosti největších pražských nákupních center, pouhých 15 minut metrem od Starého Města a 5 minut od oblíbené sportovní a rekreační oblasti Žluté Lázně.

Vienna House Diplomat Prague

Vienna House Diplomat Prague

Užijte si pobyt v historické Praze s rodinou nebo přáteli ve čtyřhvězdičkovém Superior hotelu. Nově zrenovovaný Vienna House Diplomat Prague vyniká svým designem, službami a polohou v blízkosti centra i nejdůležitějších památek stověžatého města.

Hotel International Prague

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.

Hotel Olympik v Karlíně

Hotel Olympik v Karlíně

Hotel Olympik je dominantní výšková budova v Karlíně. Spolu s celým komplexem se nachází u sídliště Invalidovna. Byl postaven především kvůli chystaným neuskutečněným Olympijským hrám v Praze 1980.

Royal Court Hotel Praha

Royal Court Hotel Praha

Pohodlný hotel Royal Court se nachází v samém centru Nového města. Nejbližší stanice metra je hotelu vzdálena zhruba 5 minut chůze, a procházka na Václavské náměstí zabere kolem 15 minut.