Úvod > Aktuality > V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům
V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům
"> "> "> "> "> "> ">

V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům

Vydáno 28. ledna 2020 Ubytování
V pátek 31. ledna 2020, se otevřou pro místní obyvatele na jednu noc dveře mnoha hotelů v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a několika dalších místech. Tento den a večer otevírají hoteliéři již počtvrté své hotely pro obyvatele čtvrtí, ve kterých podnikají. Smyslem akce je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v jejich městě, ale také zdůraznit, jak cestovní ruch přispívá ke zlepšování jejich životní úrovně. Hosté budou mít možnost nahlédnout do zákulisí hotelů, setkat se se zajímavými lidmi nebo strávit romantickou noc ve svém městě.
HotelMožná si někdy ani neuvědomujeme, jak důležitý je cestovní ruch pro naše obce, pro rozvoj regionů, pro zaměstnanost a že na toto odvětví se váže řada dalších podnikatelských činností. Každý turista přináší nám všem vyšší životní standard, díky turistům máme opravené památky, krásné parky i kvalitní dopravní infrastrukturu. Občas však všichni vnímáme i jeho negativní vlivy – davy lidí, hluk, odpadky. Jako pomyslné spojení je zde hotel. Třeba hotel ve vašem okolí. Místo setkávání různých lidí, kultur a mnoha zážitků. Hoteliéři cítí svoji zodpovědnost k okolí, ve kterém podnikají. A právě proto vám chtějí spolu s naším hlavním městem poděkovat. Za toleranci i za vstřícnost k turistům.

Přijďte si dne 31. ledna 2020 za symbolickou cenu 777 Kč, 999 Kč nebo 1 111 Kč ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní zažít noc v hotelu v místě, kde žijete (cena za pokoj). Podívejte se tam, kam se běžní hosté nedostanou. Rezervaci pokoje můžete provést telefonicky nebo přes webové stránky hotelů uvedených na seznamu.

Hotel Imperial PrahaOrganizátorem projektu Noc Hotelů je Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) ve spolupráci s magistráty jednotlivých měst, jejich turistickými centrálami a partnery. V Praze spolupracuje s agenturou Prague City Tourism, Magistrátem hlavního města Prahy, Správou Pražského hradu, Národní galerií a Muzeem hl. města, kteří se do projektu zapojují nabídkou zlevněných vstupných na vybrané památky. Rezervace si mohou zájemci udělat na webových stránkách NocHotelu.cz. Akci zpestří zajímavý doprovodný program v každém hotelu, připraveny budou také speciality šéfa kuchyně. Hosté ale mohou také využít tuto akci pro romantický pobyt, aniž by se společenských aktivit účastnili. Možnost rezervace pokojů platí do vyčerpání kapacity.
 

Kde si lze ještě zarezervovat pobyt

hotel internationalMnoho hotelů je sice již vyprodaných, ale přesto lze na některých místech sehnat poslední místa. Jedná se například o hotel Abe v Legerově ulici, Botanique Hotel Prague v Sokolovské ulici, Aureli hotel Gloria na Žižkově, hotel Ostrůvek v Nuslích, hotel Ibis na Smíchově, hotel Ibis Old Town Na Poříčí, hotel Adria na Václavském náměstí, EA Hotel Crystal Palace v ulici Malá Štěpánská, volné pokoje nabízí i hotel Occidental
Praha Five
, na Starém Městě využijte nabídky hotelu Leonardo, jedinečnou noc zažijete i v Dejvicích v hotelu International. Volná míst amá také Kinsky Garden Hotel v Holečkově ulici na Smíchově pod Petřínem a nedaleko Palackého mostu naleznete hotel Anette.
 

Nenechte si ujít zajímavé slevové akce v Praze

PrahaSpráva Pražského hradu připravila ve dnech 31. 1. – 1. 2. 2020 50% slevu z plného vstupného na prohlídku okruhu B. V přídě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu.

Navštivte interiéry a běžně nepřístupné prostory Staroměstské radnice po zavírací době s hudebním představením v radniční kapli s 50% slevou na vstupné. Prohlídky začínají v 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30 a 20:00 (kapacita skupiny vždy 40 osob). Začátek prohlídky bude před vraty Staroměstské radnice. V případě, že tuto nabídku budete chtít využít, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu. Akce platí v pátek 31. 1. 2020.

Straoměstské náměstíProhlédnout si ale můžete i historické interiéry Staroměstské radnice se slevou 50 %. Klasická prohlídková trasa představí zájemcům radniční kapli, reprezentační sály, románsko-gotické podzemí i vyhlídkovou věž s nejkrásnějším výhledem na hlavní město. Prohlídky v českém jazyce začínají v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 15:00. Začátek prohlídky bude v 1. patře Staroměstské radnice. Akce platí pouze v sobotu 1. 2. 2020.

Muzeum hlavního města Prahy nabízí 50% slevu z plného vstupného na Hlavní budovy muzea na Florenci, dům U Zlatého Prstenu, Novomlýnskou vodárenskou věž a nově také na Malostranskou mosteckou věž. - V případě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu. Nabídka platí pro dny 31. 1. – 1. 2. 2020.

Anežský klášterOd pátku 31. 1. do soboty 1. 2.  nabízí Národní galerie v Praze snížené vstupné na expozici "Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550", která se nachází v Klášteře sv. Anežky České. V případě, že budete chtít využít slevu, je nutné předložit potvrzenou kartičku, kterou obdržíte v daném hotelu. Také Muzeum Lobkowiczkého paláce, připravilo ve dnech 31. 1. – 1. 2. 2020 50% slevu z plného vstupného na prohlídku muzea. I tam se budete muset prokázat kartičkou z hotelu.
Hotel International Prague

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž je pozoruhodná historická památka, která se stala jednou z dominant nábřeží Ludvíka Svobody. Stojí v Petrské čtvrti na Novém Městě, v místě bývalých pražských Nových mlýnů. První zmínka o ní pochází z roku 1484. Uvnitř najdete poutavou expozici "Praha hoří".

Národní galerie v Praze - Šternberský palác: probíhá rekonstrukce

Národní galerie v Praze - Šternberský palác: probíhá rekonstrukce

Šternberský palác je od 15. 9. 2019 uzavřen z důvodu revitalizace svých expozic. Díla starých mistrů jsou přemístěna do Schwarzenberského paláce.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

V depozitářích Muzea hlavního města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici je ve správě Muzea hlavního města Prahy. Prohlédnete si zde expozici zaměřenou na proměnu Prahy v době panování Karla IV., která věrně přiblížuje podobu měst a život jejich obyvatel v lucemburské době.

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Hotel Occidental Praha Five**** nabízí skvělou polohu v blízkosti pražského historického centra, a zároveň se nachází v sousedství nové nákupní a obchodní zóny.

Botanique Hotel Prague

Botanique Hotel Prague

Botanique Hotel Prague je moderní hotel v centru Prahy, jen několik minut chůze od Staroměstského náměstí. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, které hostům poskytují maximální komfort.

Hotel Leonardo - butikové ubytování v Praze

Hotel Leonardo - butikové ubytování v Praze

Užijte si pobyt v jedinečných a elegantních pokojích v budově z 15. století na pražském Starém Městě. Každý pokoj v hotelu Leonardo je jedinečný.