Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Hotel International Prague
Ubytování

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.
Hotel International (dříve Družba, Hotel Čedok (od roku 1957), International (doloženo 1970), Holiday Inn, Crowne Plaza), lidově zvaný Stalinův dort, se nachází Praze 6 – Dejvicích, u bývalého náměstí Družby. Hotel International je kulturní památkou a z historického hlediska je nepřehlédnutelnou dominantou Prahy.

Jedná se o jednu z nejtypičtějších ukázek socialistického realismu v Praze. Budova byla postavena v letech 1952 až 1956 z rozhodnutí tehdejšího ministra obrany Alexeje Čepičky (ten prý doufal, že slavnostního otevření se zúčastní i Josif Stalin). Celkem má budova 16 pater, výška činí 88 m, z toho vlastní budova měří 67 m, kalich 10 m a hvězda 1,5 m.


Hotel International jako kulturní památka

Hotel International Prague je zajímavý již samotným faktem, že je zařazen do seznamu kulturních památek Prahy. Impozantní budova velmi podobná Lomonosovově Univerzitě v Moskvě má zajímavou historii. Původně postavena v roce 1959 jako zařízení Ministerstva Obrany. Díky své výhodné poloze v bezprostřední blízkosti Pražského hradu je oblíbenou destinací. Hotel se nalézá v rezidenční a velvyslanecké čtvrti Prahy, nedaleko Zoologické zahrady.

Díky své impozantní budově s věží, ve které naleznete také originál mozaiky Maxe Švabinského a bar, nabízí možnost ubytování s nádhernými panoramatickými výhledy na Prahu. Hotel zapůjčuje kola.
 

Ubytování v hotelu International

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group s hotely v Oděse a Budapešti. Hotel International poskytuje ubytování v 278 pokojích typu Standard, Superior, Executive a Tower Suite, ze kterých si jistě vybere jakýkoliv návštěvník Prahy.

Všechny mají individuálně ovládanou klimatizaci, TV a vysokorychlostní internet. Konferenční prostory hotelu International s kongresovým sálem a 15 jednacími místnostmi patří mezi největší v Praze. Úroveň pořádaných akcí zvyšuje i rozlehlá a klidná zahrada, která na ně navazuje.

Provozovatel

Hotel International Praha

Koulova 15
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 296 537 885
Email:
hotel@internation...
WWW:
internationalprag...
GPS:
50,109346 14,393567
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Komentovaná prohlídka Hotelu International

Ve spolupráci s hotelem si projdeme jednotlivá patra od shora až dolů.
Praha 6, Praha

Masopustní den s techniky

Masopust není obdobím odříkání, ale naopak časem oslav a hodování.
Praha 6, Praha

Anežský klášter a čtvrť Na Františku – komentovaná procházka

Procházka klidné části Starého Města kde se potkává středověká zástavba s Prahou asanovanou. Prohlídka Anežského kláštera s křížovou chodbou, kostelů svatého Františka a Salvátora nebo zahrad. Procházka okolní čtvrtí okolo kostela sv. Haštala, kláštera U Milosrdných ale také ke Španělské synagoze.
Praha 6, Praha

Vily slavných osobností v Bubenči – kam jezdívali Masarykovi a kde žili Gottwaldovi

Druhá procházka vilovou čtvrtí Bubeneč, tentokrát s podtitulem "kam jezdívali Masarykovi a kde žili Gottwaldovi", odkryje osudy deseti domů, na jejichž vzniku se podíleli židovští stavebníci.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Fitness Podbaba – aktivní cvičení v hotelu Internacional

Fitness centrum Podbaba naleznete v příjemném prostředí hotelu Internacional v Praze. Plně klimatizované prostory, s výhledem do hotelové zahrady, nabízí širokou škálu možností, jak využít volný čas.
Praha 6, Praha

Pravidelné lekce moderního tance ProART

Pravidelné tréninky moderního tance v Praze pod vedením zkušených pedagogů, výtečných tanečníků.
Praha 6, Praha

Dejvické divadlo

Dejvické divadlo patří mezi významná pražská divadla se zajímavým repertoárem i skvělými herci. V roce 2011 získalo divadlo již počtvrté Cenu Alfreda Radoka v kategorii Divadlo roku.
Praha 6, Praha

Kytky k jídlu po celý rok

Během celoročního cyklu kurzů se naučíte poznávat všechny jedlé květy, které potkáte v přírodě i v zahradách. Oblíbíte si jarní saláty, vonné a ozdobné květy a neznámá luční koření.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Stylová kavárna nabízí čerstvou kávu, studené i teplé nápoje a další občerstvení. Je otevřena denně po celý rok. Na své si přijdou milovníci kvalitně připravené kávy, ale i děti. Nabízíme domácí limonády a čaje, belgické pralinky, koláče a pizzu.
Praha 6, Praha

Vinice Baba v Dejvicích

Skalnatý vrch Baba vyčnívající na levém břehu Vltavy byl osídlen již od mladší doby kamenné. Vinice na břidlicovém skalním útvaru byla založena roku 1562. V současné době je vinice v soukromém vlastnictví.
Praha 6, Praha

Řecká restaurace Kavala

Dejvická Kavala je restaurace s dlouholetou tradicí, její koncepce se zaměřuje na meze – menší pokrmy podávané na malých talířcích, které jsou charakteristické pro každou řeckou tavernu. Můžete díky tomu ochutnat spoustu typicky řeckých pokrmů a proniknout do tajů mnoha ingrediencí.
Praha 6, Praha

Ristorante da Emanuel

Da Emanuel je podnik s přátelskou a uvolněnou atmosférou v pražských Dejvicích. Útulný interiér s cihlovou klenbou nabízí výhled skrze prosklenou výlohu do malé letní předzahrádky. Restaurace je tu už od roku 1998 a za tu dobu ve všech směrech dospěla.
Praha 6, Praha