!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel International Prague
Hotel International Prague
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Ubytování

Hotel International Prague

Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií. Nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra města. V současné době nabízí 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.
Hotel International (dříve Družba, Hotel Čedok (od roku 1957), International (doloženo 1970), Holiday Inn, Crowne Plaza), lidově zvaný Stalinův dort, se nachází Praze 6 – Dejvicích, u bývalého náměstí Družby. Hotel International je kulturní památkou a z historického hlediska je nepřehlédnutelnou dominantou Prahy.

Jedná se o jednu z nejtypičtějších ukázek socialistického realismu v Praze. Budova byla postavena v letech 1952 až 1956 z rozhodnutí tehdejšího ministra obrany Alexeje Čepičky (ten prý doufal, že slavnostního otevření se zúčastní i Josif Stalin). Celkem má budova 16 pater, výška činí 88 m, z toho vlastní budova měří 67 m, kalich 10 m a hvězda 1,5 m.


Hotel International jako kulturní památka

Hotel International Prague je zajímavý již samotným faktem, že je zařazen do seznamu kulturních památek Prahy. Impozantní budova velmi podobná Lomonosovově Univerzitě v Moskvě má zajímavou historii. Původně postavena v roce 1959 jako zařízení Ministerstva Obrany. Díky své výhodné poloze v bezprostřední blízkosti Pražského hradu je oblíbenou destinací. Hotel se nalézá v rezidenční a velvyslanecké čtvrti Prahy, nedaleko Zoologické zahrady.

Díky své impozantní budově s věží, ve které naleznete také originál mozaiky Maxe Švabinského a bar, nabízí možnost ubytování s nádhernými panoramatickými výhledy na Prahu. Hotel zapůjčuje kola.
 

Ubytování v hotelu International

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group s hotely v Oděse a Budapešti. Hotel International poskytuje ubytování v 278 pokojích typu Standard, Superior, Executive a Tower Suite, ze kterých si jistě vybere jakýkoliv návštěvník Prahy.

Všechny mají individuálně ovládanou klimatizaci, TV a vysokorychlostní internet. Konferenční prostory hotelu International s kongresovým sálem a 15 jednacími místnostmi patří mezi největší v Praze. Úroveň pořádaných akcí zvyšuje i rozlehlá a klidná zahrada, která na ně navazuje.
Zobrazit více

Provozovatel

Hotel International Praha

Koulova 15
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 296 537 885
Email:
hotel@internation...
WWW:
internationalprag...
GPS:
50,109346 14,393567
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Café Továrna

Praha 6, Praha
Ristorante da Emanuel

Ristorante da Emanuel

Praha 6, Praha