!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel International Prague

Hotel International Prague

Ubytování
Hotel International Prague je česká národní památka se zajímavou historií.
Hotel International (dříve Družba, Hotel Čedok (od roku 1957), International (doloženo 1970), Holiday Inn, Crowne Plaza), lidově zvaný Stalinův dort, se nachází Praze 6 – Dejvicích, u bývalého náměstí Družby. 

Jedná se o jednu z nejtypičtějších ukázek socialistického realismu v Praze. Budova byla postavena v letech 1952 až 1956 z rozhodnutí tehdejšího ministra obrany Alexeje Čepičky (ten prý doufal, že slavnostního otevření se zúčastní i Josif Stalin). Celkem má budova 16 pater, výška činí 88 m, z toho vlastní budova měří 67 m, kalich 10 m a hvězda 1,5 m.

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group s hotely v Oděse a Budapešti.

Hotel International poskytuje ubytování v 278 pokojích typu Standard, Superior, Executive a Tower Suite, ze kterých si jistě vybere jakýkoliv návštěvník Prahy.

Všechny mají individuálně ovládanou klimatizaci, TV a vysokorychlostní internet. Konferenční prostory hotelu International s kongresovým sálem a 15 jednacími místnostmi patří mezi největší v Praze. 

Úroveň pořádaných akcí zvyšuje i rozlehlá a klidná zahrada, která na ně navazuje.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Café Továrna

Praha 6, Praha
Ristorante da Emanuel

Ristorante da Emanuel

Praha 6, Praha