Úvod > Aktuality > Festivalové lahůdky připravované na srpen
Festivalové lahůdky připravované na srpen
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Festivalové lahůdky připravované na srpen

Vydáno 4. srpna 2021
Léto se sice přehouplo do své druhé poloviny, to ovšem neznamená, že by byl konec všem letní radovánkám. Oblíbené letní festivaly různých stylových zaměření a filozofií jsou pro milovníky open air programů a dobré muziky připraveny až do konce měsíce. Ty nejzajímavější najdete v našem dnešním přehledu.

Litovelský Otvírák

Hrady.cz RožmberkFestival hudby i pivních specialit Litovelský Otvírák 2021 je jednou z největších kulturních akcí na Hané. Současně jde o den otevřených dveří Pivovaru Litovel, který návštěvníkům umožňuje nahlédnout pod pokličku litovelského sládka díky komentovaným prohlídkám. Tradičně se koná druhý srpnový pátek a sobotu od dopoledních hodin až do večera.

Návštěvníci tohoto festivalu si mohou vychutnat kromě skvělého litovelského piva a hanáckých pochoutek také koncerty desítek oblíbených českých i zahraničních hudebních skupin. Litovelský Otvírák zároveň nabízí gastronomický zážitek ze spojení litovelského piva hanáckých pochoutek.
 

Jana Uriel Kratochvílová v Pikovicích

Jana Uriel KratochvílováLegendární zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová & Illuminati.Ca vystoupí pod taktovkou Jiřího George Hrubeše v Tábořišti Pikovice. Koncert proběhne v sobotu 7. srpna.

Hity slavného Blue Effectu, Walk Choc Ice, ale i svou novou sólovou tvorbu představí Honza Křížek, zpěvák a kytarista těchto věhlasných kapel. Tentokráte v aranži akustického tria zazní Slunečný hrob, Ej padá padá rosenka, Rejdit a další pecky. Večer doplní Together, 9-ti členný soubor a průkopníci tzv. housle´n rollu. Originální kombinace podmanivých smyčců a řízných kytar vás nenechá v klidu!
 

Jánošíkův dukát v Rožnově

Jánošíkův dukátMezinárodní festival slovenského folkloru v ČR Jánošíkův dukát 2021 se koná od 6. do 8. srpna ve Valašském muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, který opět rozezní temperamentní slovenské melodie.

Kromě folklorní hudby se můžete těšit na malou školu hry na pastýřské hudební nástroje, workshop tanců z Kubrej nebo stloukání másla. Vstupné do Dřevěného městečka je za 120 Kč a do Valašské dědiny 100 Kč.

 

Keltská noc v Harrachově

Keltská noc HarrachovTradiční krkonošský hudební festival již zakořenil v Harrachově. Letos proběhne od 5. do 7. srpna 2021. Přehlídka oblíbených kapel si v připisuje hned dvě výjimečnosti oproti jiným akcím podobného druhu, a to že se právem označuje za festival s nejhezčím výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v ČR!

Během akce se na dvou podiích vystřídají: Tři sestry, Horkýže slíže, Iné Kafe, Wohnout, Alkehol, Trautenberk,  Vypsaná fixa, E!E, Doctor P.P., De Bill Heads, Th!s,  Záviš, MZH, Znouzecnost, Staré pušky, N.V.Ú., Nežfaleš, Baby Secondhand, Moskva (PL), a mnoho dalších.
 

Let It Roll Open Air 2021 na letišti v Milovicích

milovice festivalTřináctý ročník největšího drum&bassového festivalu na světě Let It Roll Open Air se bude opět konat na přelomu prázdnin, od 5. do 7. srpna 2021. Místo bude upřesněno, ale v minulosti se konal v areálu bývalého letiště v Milovicích ve středních Čechách.

Na prodloužený víkend pod širým nebem plného elektronické hudby každoročně láká desetitisíce fanoušků takřka z celého světa a jeho popularita stále roste. Jen v loňském roce se na tento festival sjelo tři desítky tisíc příznivců tohoto hudebního žánru. Mezi kapelami letos nebude chybět například Hallucinator, Technimatic, Mizo, Pendulum, Dimension nebo Hybrid Minds.
 

Rock for People Hope u Hradce Králové

Rock for peopleNa Rock for People se vrací 13. a 14. srpna 2021 švédská rocková legenda The Hives, dorazí italský objev roku a vítěz Eurovision Song Contest Måneskin, post hardcorová formace Imminence, německá indie rocková pětka Leoniden, marseillský metalcore Landmvrks, australské elektro-industriální duo Skynd. Z Francie přijedou také rockeři Halflives, z Německa se do Festivalparku chystají metalcorové projekty GHØSTKID a Venues.

Z české scény se představí indie rockeři I Love You Honey Bunny, rock’n’roll v podání Deaf Heart, elektro-pop Domi, na scénu navrátivší se Evelynne a post-hardcore Brando’s Eyes. Slovo Hope v názvu festivalu není náhodné. Je vyjádřením naděje, že se kulturní život brzy navrátí do normálu a vyčerpávající, chmurné období pandemie pomalu skončí.
 

Country fontána 2021 na Štvanici

country fontánaTradiční letní festival Country Radia Country Fontána 2021 proběhne v pátek 13. srpna od 14:00 hodin a sobotu 14. srpna od 10:00 hodin na Štvanici v Praze 7. Vstupenky na pražský festival, zakoupené v loňském roce, zůstávají v platnosti na letošní ročník a jsou platné pro oba dva dny.

Hudební přehlídku festivalu jako vždy zahájí vítěz soutěže Talent Country Radia (letos Petr Kavka a Synchronicita). Dále se můžete těšit na zvučná jména české country a folkové scény. Vystoupí například Pacifik, Jitka Vrbová, Michal Tučný revival Plzeň, Jarda Samson Lenk, Patrola Šlapeto, Mirek Paleček, Banjo Band Ivana Mládka, Pozdní sběr nebo Mirek Řihošek (Plavci).


Maraton hudby Brno a Mezinárodní hudební festival Špilberk

maraton hudby brnoHudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu, který se koná 12. až 15. srpna v Brně.

Letošní ročník na ten loňský i předloňský navazuje, ale jde ještě dál – na jeden víkend promění Brno v hudební metropoli. A na své si přijdou milovníci snad všech žánrů – jazzu, rocku, klasické hudby, balkánské dechovky i moravského folklóru. Souběžně s Maratonem hudby probíhá v Brně i další festival, a to Mezinárodní hudební festival Špilberk 2021, který se odehraje na hradním nádvoří 12., 15., 17., a 22. srpna 2021.
 

Moravské chodníčky v Napajedlech

Moravské chodníčkyMěsto Napajedla se nachází na geografickém rozhraní Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu, ale zároveň na křižovatce etnografické, která nejen rozděluje, ale především spojuje.

Právě v Napajedlích se již dvacet jedna let scházejí chodníčky tří etnografických oblastí – Slovácka, Valašska a Hané, a to pod příznačným názvem Moravské chodníčky. Festival proběhne 13. až 14. srpna a těšit se můžete na vystoupení folklorních souborů Slovácka, Valašska a Hané. Po skončení programu bude následovat Beseda u cimbálu.
 

Mezinárodní festival filmové hudby Poděbrady

PoděbradyMezinárodní festival filmové hudby a multimédií SoundTrack Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimedia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek.

Festival, jehož další ročník se koná od 26. do 29. 8. 2021, program zahájí Miro Žbirka. Zahajovací večer pak vyvrcholí filmovou projekcí oblíbené pohádky režiséra Hynka Bočana S čerty nejsou žerty za doprovodu komorního orchestru. Dále se můžete těšit na Rebely – písničkový retro film poprvé živě, Hvězdy Stardance aneb Když hrdinové tančí – v originálních choreografiích Jana Ondera, Skyfall in Concert a na Lotranda se Zubejdou – písničkový soundtrack živě s filmovou projekcí.
Maraton hudby Brno

11.8.
14.8.
Maraton hudby Brno

Hudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu.

Mácháč Forever

19.8.
20.8.
Mácháč Forever

Macháč festival slaví 21 let. Buďte u toho.