Úvod > Kalendář akcí > Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2021
Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
20.8.
28.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2021

Kdy 20. srpen 2021 17:0028. srpen 2021 22:00
Festival proběhne od pátku 20. do soboty 28. srpna 2021 v odpoledních a večerních hodinách na šesti scénách v ulicích Plzně – náměstí Republiky, U Branky, v Proluce, Riversound stage, v Zach’s Pub a v Anděl Music Baru. Festival na ulici je letní částí projektu Živá Plzeň.
Ve dnech 20. až 28. srpna opět oživí centrum města Festival na ulici (bývalá Živá ulice). Tradiční multižánrový festival po loňském úspěchu pokračuje ve svém zaměření především na plzeňskou scénu, výběrem kapel a doprovodného programu chce přispět k restartu kultury ve společnosti. Návštěvníci se mohou těšit na nové scény, speciální hudební projekty a propojení s dalšími plzeňskými akcemi. Vstup na festival je zdarma.

Hudební žánry se v letošním roce poprvé rozšíří o vážnou hudbu - pořadatelé ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií připravují speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood proběhne na náměstí Republiky v neděli 22.8.2021.

Žánrově pestrá přehlídka především plzeňské (nejen hudební) scény je formou časových bloků zaměřena vždy na milovníky stylů:
 • Rock a beat (20. – 22. 8. 2021)
 • Crossover / alternative  (23. – 25. 8. 2021)
 • Folk, country a trampská hudba (26. – 27. 8. 2021)


Šest různých scén v centru Plzně

Náměstí Republiky
Hlavní náměstí západočeské metropole, kde se odehrávaly důležité události v historii Plzně. Je srdcem Festivalu na ulici, proběhne zde hlavní část programu a zahrají nejznámější kapely.

U Branky
Scéna U Branky je přímo v historické části města v příjemném sadovém okruhu mezi Smetanovými a Kopeckého sady. Menší scéna zve na komornější klubovou atmosféru s příjemným posezením ve stínu stromů.

Proluka
Proluka je součástí Křižíkových sadů jen pár kroků z Náměstí Republiky. Je tradičním prostorem pro hudební i divadelní představení. Láká na rodinný program s možností posezení na okolních trávnících.

Riversound stage
Pro příznivce alternativní hudby, skvělého jídla, pití a nevšedních zážitků. Kromě koncertů se můžete zúčastnit i LP a CD bazarů. Scéna je v Křižíkových sadech pod Hotelem Continental.

Zach's Pub
Hudební scéna v jednom z nejstarších plzeňských klubů. Každý Plzeňák ví, kde klub s jedinečným prostředím najde, pro ostatní je tu adresa: Palackého nám. 2, Plzeň.

Anděl music Bar
Plzeňský stylový music club nekomerčního zaměření, kde bude každý den ve 22:00 pokračovat hudební program.  Najdete na adrese Bezručova 5, Plzeň.
 

Z programu

Bohatý hudební program napříč žánry (rock, folk, jazz, ska, funky, klasika atd.): Návštěvníci se mohou těšit jak na své oblíbené kapely, které měly vloni největší úspěch (například Simona Anděl, The Dozen Street, Duo Komáři či GoHo Hobos), tak na výběr účinkujících nových (Děda Mládek illegal band, Elvis Maserati, Znouzecnost, Starý psi, Omnion, Giňovci, Vintage Wine, Xavier Baumaxa, KAMIL & Friends  a mnoho dalších).

Fanoušky Porty jistě potěší vystoupení vítězů této uznávané přehlídky (Cop, Slávek Janoušek, Strašlivá Podívaná, BlueGate, Ultramarin nebo Vojta Kiďák Tomáško).
 

Projekty:

 • Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií 22.8.2021
 • Tomáš Mouřenec & Friends   25.8.2021
 • Riversound stage 20.-28.8.2021
 • Vítězové Ceny odborné poroty soutěže Top RoofTop Talenty 2021 – scéna U branky
 • Večer se Slam Poetry 25.8.2021
 

Doprovodný program:

 • Market na ulici
 • Vernisáž děl UVU (20. 8.2021)
 • Program pro rodiny s dětmi (kuličková dráha, šerm, pohádky pro nejmenší, Culinka a další)
 • Taneční workshopy (orientální a lidové tance)
 • Výstava Užitá grafika Petra Vrobla a 30 let AVIKu
 • Neziskovky na ulici
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Lékárna

Restaurace Lékárna

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Mansfelda

Restaurace U Mansfelda

Plzeň, Plzeňsko a Český les