Úvod > Kalendář akcí > Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2022
Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
19.8.
27.8.
Přidat foto
Festivaly

Festival na ulici: letní open-air festival v Plzni 2022

Ve dnech 19. až 27. srpna 2022 opět oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.
Konec prázdnin bude opět patřit Festivalu na ulici
 
Devítidenní festival na konci srpna přinese do ulic města opět desítky hodin kulturního programu na tradičních místech: Náměstí Republiky – U Branky – Proluka – Zach's Pub – Anděl Music Bar.
 
Tím je například letos nově večer věnovaný pouze metalu, který má v Plzni hluboké kořeny a velké množství fanoušků. V sobotu 20.8. mohou příznivci tohoto žánru dorazit k Brance, kde je čekají koncerty kapel Khargados, Second Breath a Nasty Ratz.
 
Po loňském úspěšném rozšíření festivalových žánrů o vážnou hudbu se návštěvníci opět mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood proběhne na Náměstí Republiky v neděli 21.8.2022 od 20,00 hod. Pod vedením šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho zahraje Plzeňská filharmonie nejznámější hity z filmů HARRY POTTER, STAR WARS, TITANIC, JESUS CHRIST SUPERSTAR, JAMES BOND nebo FROZEN.
 
Oba festivalové pátky ovládne hlavní scénu na náměstí bigbeat. Zahájí ho 19.8. legendární plzeňská Odyssea, která letos slaví 50 let svého účinkování, přesně o týden později pak na stejném místě a ve stejný čas vystoupí Extra Band Revival.
 
Bluegrassovým dnem se stane sobota 27.8., na scéně v Proluce mohou návštěvníci s kapelami tohoto žánru strávit celé odpoledne a večer. Stejné místo o pár dní dříve (úterý 23.8.) bude patřit jazzu (Ivan Audes Quartet, Sedm Větrů, Jezza Vee).
 
Mirka Novak po svém loňském velmi úspěšném koncertě odjela vystupovat do USA, na Festival na ulici se ale vrátila hned s dvěma projekty. S The Dozen Street ji mohou návštěvníci vidět a slyšet v pondělí 22.8., s Edwardem Milesem z USA si zahraje 25.8. U Branky. Z Ostravy dorazí na festival Buty (20. 8.2022 od 20,30 hod na Náměstí Republiky), z Prahy 25.8. Jiří Schmitzer a z Norimberka pak v pátek 26.8. skvělá německá kapela The GoHo Hobos.
 
Rockovou legendu Nastřižené vlasy mohou návštěvníci opět vidět pohromadě, spolu s kapelou Semtex budou zakončovat celý festival v sobotu 27.8. na náměstí.
 
Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení (samozřejmě s Culinkou v čele), kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.   
 
Doprovodný program:
  • Market na ulici
  • Vernisáž děl UVU (19.8.2022)
  • Program pro rodiny s dětmi (kuličková dráha, pohádky pro nejmenší, Culinka a další)
  • Taneční workshopy (orientální a lidové tance)
  • Neziskovky na ulici
 
Festival na ulici je letní částí projektu Živá Plzeň.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Lékárna

Restaurace Lékárna

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace U Mansfelda

Restaurace U Mansfelda

Plzeň, Plzeňský kraj