!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Maraton hudby Brno
Maraton hudby Brno
"> "> "> ">
11.8.
14.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Maraton hudby Brno

  • 11. srpen 2022 – 14. srpen 2022
Hudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu.
Maraton hudby Brno 2022 je městský letní hudební festival, který už svým pilotním ročníkem ukázal, že lze různá místa ve městě zajímavě a zábavně rozeznít hudbou různých žánrů. Letošní ročník na ten loňský i předloňský navazuje, ale jde ještě dál – na jeden víkend promění Brno v hudební metropoli. A na své si přijdou milovníci snad všech žánrů – jazzu, rocku, klasické hudby, balkánské dechovky i moravského folklóru.

Přes den rozezvučí Brno různorodé hudební projekty. Mimořádně lákavý je i program odehrávající se na nádvoří hradu Špilberk a v přilehlých zákoutích. Návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program.

Maraton hudby Brno je multižánrový festival, jehož jedním z cílů je oživit centrum Brna a proměnit ho na uměním tepající pěší zónu. Festival je součástí projektu Brno – město hudby. Jedná se v mnoha ohledech o výjimečný projekt v porovnání s dalšími domácími i zahraničními festivaly, který významně dopomohl k úspěšné kandidatuře města Brna pro zařazení do sítě Kreativních měst UNESCO v oboru hudba.

Dramaturgie festivalu je založena na originalitě, interakci s publikem a pestrosti. Je zároveň koncipován tak, aby na své přišli diváci všech věkových, sociálních i národnostních kategorií. Festival zahrnuje prezentaci mnoha hudebních oborů od populárních světových (rock) přes menšinové a tradiční, české, makedonské i řecké (folklórní linka). Nabízí speciální autorský program pro náročnější posluchače (jazz, klasika, nekonečné varhany, pianoštafeta) i pro ty, kteří si chtějí užít balkánské rytmy a rozproudit krev či vidět a slyšet zcela netradiční projekty na nejneočekávanějších místech.

Většina festivalového programu je volně přístupná široké veřejnosti.
Zobrazit více