Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Maraton hudby Brno
Festivaly

Maraton hudby Brno

Hudba napříč žánry – klasická, jazz, rock, pop, lidová, elektronická, folk nebo country zazní v klubech, divadlech, koncertních sálech, ale i v kavárnách nebo v plenéru. Právě tento nepřetržitý hudební proud vyjadřuje i název festivalu.
Maraton hudby Brno 2022 je městský letní hudební festival, který už svým pilotním ročníkem ukázal, že lze různá místa ve městě zajímavě a zábavně rozeznít hudbou různých žánrů. Letošní ročník na ten loňský i předloňský navazuje, ale jde ještě dál – na jeden víkend promění Brno v hudební metropoli. A na své si přijdou milovníci snad všech žánrů – jazzu, rocku, klasické hudby, balkánské dechovky i moravského folklóru.

Přes den rozezvučí Brno různorodé hudební projekty. Mimořádně lákavý je i program odehrávající se na nádvoří hradu Špilberk a v přilehlých zákoutích. Návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program.

Maraton hudby Brno je multižánrový festival, jehož jedním z cílů je oživit centrum Brna a proměnit ho na uměním tepající pěší zónu. Festival je součástí projektu Brno – město hudby. Jedná se v mnoha ohledech o výjimečný projekt v porovnání s dalšími domácími i zahraničními festivaly, který významně dopomohl k úspěšné kandidatuře města Brna pro zařazení do sítě Kreativních měst UNESCO v oboru hudba.

Dramaturgie festivalu je založena na originalitě, interakci s publikem a pestrosti. Je zároveň koncipován tak, aby na své přišli diváci všech věkových, sociálních i národnostních kategorií. Festival zahrnuje prezentaci mnoha hudebních oborů od populárních světových (rock) přes menšinové a tradiční, české, makedonské i řecké (folklórní linka). Nabízí speciální autorský program pro náročnější posluchače (jazz, klasika, nekonečné varhany, pianoštafeta) i pro ty, kteří si chtějí užít balkánské rytmy a rozproudit krev či vidět a slyšet zcela netradiční projekty na nejneočekávanějších místech.

Většina festivalového programu je volně přístupná široké veřejnosti.
 

Bezuliční busking a Mendelův pokoj

Atmosféru festivalu pomáhají vytvářet také vystoupení pouličních muzikantů v "pokojících" rozestavěných po celém středu města. Tento hudebně-vizuální projekt s názvem Bezuliční busking připravuje brněnská výtvarnice Kateřina Šedá. Jeden pokoj (umístěný ve skleníku Augustiniánského opatství) bude věnovaný 200. výročí narození přírodovědce Gregora Johanna Mendela. Kromě něj se můžete těšit i na dětský pokoj, kuchyni, obývák a koupelnu.

Komentovaná prohlídka výstavy Průzkum života politickým bojem s jejími kurátory

Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy Průzkum života politickým bojem, která se bude věnovat Chartě 77 a jejím brněnským prvním signatářům a životu a dílu Jaroslava Šabaty.
Brno, Jihomoravský kraj

Planetami Malého prince

Umělecká sklářka Alice Dostálová navazuje aktuální výstavou Planetami Malého prince na svou dlouhodobou spolupráci s oddělením Dětské muzeum Moravského zemského muzea. Výstava probíhá paralelně s interaktivní výstavou Malý princ Elišky Podzimkové.
Brno, Jihomoravský kraj

Malý princ Elišky Podzimkové

Zažijte legendární klasiku Antoina de Saint-Exupéryho jinak, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové.
Brno, Jihomoravský kraj

Průzkum života politickým bojem – Jaroslav Šabata / Charta 77

Výstava Oddělení dějin kultury antitotalitního zaměření (ODKAZ) Moravského zemského muzea a Masarykovy demokratické akademie.
Brno, Jihomoravský kraj

Divadlo Husa na provázku v Brně

Divadlo Husa na provázku je české experimentální divadlo založené v roce 1967. Prezentuje se neobvyklými autorskými inscenacemi a výjimečnými divadelními počiny. Pravidelně hostuje na českých a zahraničních scénách, účastní se festivalů a samo je pořádá.
Brno, Jihomoravský kraj

Morava ve 20. století – expozice Moravského zemského muzea

Nová stálá expozice Moravského zemského muzea Středoevropská křižovatka mapuje novodobé dějiny a reflektuje zásadní události Moravy od Rakouska-Uherska až do Evropské unie. Moravu líčí jako středoevropskou křižovatku.
Brno, Jihomoravský kraj

Moravské zemské muzeum v Brně

Moravské zemské muzeum je druhá největší a druhá nejstarší muzejní instituce v ČR. Bylo založeno roku 1817 císařským dekretem Františka I. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd, mj. i Věstonickou venuši.
Brno, Jihomoravský kraj

Diecézní muzeum Brno – Vita Christi – sakrální umění brněnské diecéze

Stálá expozice Vita Christi – Život Kristův, vypráví příběh života Ježíše Krista. Více než čtyři desítky obrazů, plastik a liturgických předmětů z období od 13. do 19. století představuje bohaté umělecké dědictví brněnské diecéze.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Anybody v Brně – nejkouzelnější místo v ČR, kde se můžete ubytovat

Brněnský podnik Anybody slibuje podobně nepředvídatelné zážitky i v prostředí hotelu. Podle ankety Amazing Places se brněnský zážitkový hotel stal nejkouzelnějším místem v České republice, kde se můžete ubytovat.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna Air Cafe

Kromě ovoce a zeleniny se na Zelném trhu v Brně nachází také okouzlující kavárna Air Cafe, jenž vzdává hold československým letcům, kteří hrdinně bojovali za 2. světové války v britském královském letectvu. Atmosféru doplňují dobové fotografie i vzácné artefakty z výstroje našich letců.
Brno, Jihomoravský kraj

Podnik café bar v Brně

Café bar je místem, kde můžete v klidu pracovat, vychutnat si ranní kávu a dát si snídani, kterou podávají až do 14 hodin.
Brno, Jihomoravský kraj

Luxusní hotel Royal Ricc v Brně

Čtyřhvězdičkový hotel se pyšní bohatou rodinnou historií sahající až do dob Rakouska-Uherska. Hotel Royal Ricc nabízí útulné a romantické prostředí a ubytování s královským servisem. Díky své poloze a vysoké kvalitě služeb je hotel vyhledávaným cílem mnoha významných osobností.
Brno, Jihomoravský kraj