Úvod > Kalendář akcí > Hudební festival Hrady CZ 2021
Hudební festival Hrady CZ 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
20.8.
28.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Hudební festival Hrady CZ 2021

Kdy 20. srpen 2021 – 28. srpen 2021
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví sedmnácté narozeniny. Letos pouze v light verzi.
Letní kulturní festival České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ je také zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech. Nabídne netradiční atmosféru, která se bude lišit od ostatních letních festivalů nejen ojedinělým prostředím ale i bohatým sortimentem doplňkových služeb a občerstvení. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.
 

Rok 2021

Osm zastávek festivalu Hrady CZ nám letos bohužel chaotická opatření české vlády proti pandemii koronaviru neumožní zrealizovat. Připravili jsme ale proto pro vás festivalovou verzi LIGHT. Každý jistě zná colu light nebo jogurt light – nápoj bez cukru, pokrm bez tuku… V čem budou Hrady CZ LIGHT? Nebojte, nepůjde o nemastný a neslaný festival! Light bude pouze v tom, že proběhne jen na dvou místech a divácká kapacita bude limitovaná aktuálními nařízeními státu.

Vybrali jsme dvě krásná místa – jedno v Čechách a druhé na Moravě (resp. ve Slezsku chcete-li). Festival Hrady CZ – LIGHT tak proběhne v Hradci na Moravicí v termínu 20. – 21. 8. a na Bezdězu 27. – 28. 8.

Na obou místech tak během pátku a soboty uvidíte a uslyšíte těchto dvanáct skupin a interpretů: Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč, Visací zámek, Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian.

Festivalový areál bude na stejných místech jako v předchozích letech, jen bude muset být podle nařízení vlády rozdělený do dvou sektorů a tudíž se celý program odehraje na jednom pódiu. Dejte si proto pozor, do kterého sektoru si pořizujete vstupenky, abyste pak nezjistili, že vaši kamarádi jsou za zábradlím v druhém. K dispozici bude VIP kemp a VIP kemp PLUS, ale samozřejmě i plocha pro bezplatné free stanování. Nabídneme i dostatek prodejních stánků s občerstvením a patřičnou kapacitu toalet, umýváren, desinfekčních míst atd. Tradiční součástí sobotní vstupenky bude i možnost prohlídky hradu.

Festivalové areály budou v souladu s platnými protipandemickými opatřeními velmi rozlehlé a návštěvnická kapacita limitovaná. Každý tedy bude mít dostatek prostoru a nebude se muset mačkat v davu. Současně ale nikomu nebudeme bránit, aby si zapařil v kotli pod pódiem… :-) Je velmi pravděpodobné, že z nařízení vlády bude podmínkou účasti na festivalu prokázání jakési formy bezinfekčnosti – tedy že je návštěvník očkovaný proti koronaviru, má negativní test, nebo tuto nemoc prodělal během předchozího půl roku. Omlouváme se, ale neumíme vám v tuto chvíli říci, jakou formou se toto bude prokazovat, protože nám to dosud příslušné státní instituce nesdělily. Budeme vás o tom informovat podle vývoje situace. Každopádně se budeme snažit, aby vás tato opatření co nejméně otravovala, ale současně budeme usilovat o vaši co největší bezpečnost a eliminaci rizika přenosu nákazy. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Fortel Smíchov

Fortel Smíchov

Praha 5, Praha
Oscar's brasserie

Oscar's brasserie

Praha 5, Praha
Restaurace Taro

Restaurace Taro

Praha 5, Praha