Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021
"> "> "> "> ">
26.8.
29.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2021

Kdy 26. srpen 2021 – 29. srpen 2021
Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě Poděbrady patřit především všem fanouškům filmové a hudební tvorby.Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se koná už popáté.
Za podpory Města Poděbrady vzniká originální program korespondující s dlouhodobou dramaturgickou koncepcí festivalu, který bude pro všechny zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na tři dny a tři noci plné hudby, filmových a multimediálních projekcí. Fanoušci festivalu filmové hudby si přijdou na své díky koncertní show The Best of SOUNDTRACK.

Všechna vystoupení budou probíhat v parku a blízkém okolí a budou zdarma.

SOUNDTRACK festival 2021 proběhne v termínu 26-29/08/2021.
  • 26/08  Miro Žbirka – Symphonic & Film
  • 27/08  Rebelové – písničkový retro film poprvé živě
  • 28/08  Hvězdy Stardance aneb Když hrdinové tančí – v originálních choreografiích Jana Ondera
  • 28/08  Skyfall in Concert – James Bond na velkém plátně a se symfoňákem
  • 29/08  Lotrando a Zubejda – písničkový soundtrack živě s filmovou projekcí

SOUNDTRACK bude slavnostně zahájen již ve čtvrtek (26/08) velkou swingovou show, kterou odehrají Petr Kroutil a jeho Original Vintage Orchestra. Zahajovací večer pak vyvrcholí filmovou projekcí oblíbené pohádky režiséra Hynka Bočana S čerty nejsou žerty za doprovodu komorního orchestru.
 
Páteční hudební program zahájí jedna z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček současnosti, Katarína Knechtová, vrcholem večera bude legenda československé hudební scény Meky Žbirka s kapelou.
 
Sobotní večer bude věnován zejména fanouškům filmové hudby. V rámci večera zazní průřez úspěšnými koncerty z historie festivalu. Během koncertní show The Best of SOUNDTRACK vystoupí skupina Čechomor a zazní Šakalí léta v podání původních představitelů hereckého i pěveckého Bejbyho Martina Dejdara a Jana Kalouska.
 
Oba hlavní večery uzavřou afterparty v podobě filmových videodiskoték.
 
V neděli (29/08) odpoledne festival symbolicky zakončí první český brass band složený z třiceti profesionálních hráčů na žesťové nástroje Moravia Brass Band s hosty Annou Julíí Slováčkovou a Milanem Peroutkou.
 
Novinkou letošního programu jsou velkoformátové filmové projekce hollywoodských trháků na vnější zdi Zámku. V pátek večer se bude po gigantické projekční ploše prohánět Daniel Craig aka James Bond ve filmu Casino Royal, sobotní večer nabídne filmovou kritikou oceňované snímky Rocketman a Moulin Rouge. Ostrý obraz i dobrý zvuk si diváci nejlépe vychutnají z louky u Jezera.

V rámci oblíbeného doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, aktivity pro děti a mnoho dalšího.

Ani letos nebude chybět Kinobus, který přes den rozezní hudební program a večer filmové projekce.
 

O festivalu

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimedia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Jeho významným přínosem pro veřejnost je také bohatý kulturní a doprovodný program zdarma.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Diamant bar & club

Diamant bar & club

Poděbrady, Střední Čechy
Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
Pension Rondel v Poděbradech

Pension Rondel v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
Pension Fontána Poděbrady

Pension Fontána Poděbrady

Poděbrady, Střední Čechy