Úvod > Co chcete dělat? > Expozice pivovarnictví Znojmo
Kultura

Expozice pivovarnictví Znojmo

Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s městem Znojmo připravilo v areálu bývalého pivovaru expozici pivovarnictví. Hlavním exponátem je původní technologické zařízení varny z roku 1930.
Expozice Národního zemědělského muzea se nachází v prostorách bývalé varny areálu pivovaru. Hlavním exponátem je zde původní technologické zařízení varny z roku 1930, které bylo vyrobeno ve Škodových závodech v Plzni a v roce 2010 bylo prohlášeno za kulturní památku. Zařízení se skládá z vystírací kádě, rmutového kotle, mladinového kotle, scezovací kádě a scezovacího korýtka. A co vás tu čeká? Třeba káď, do níž lze vstoupit, s videosekvencí o historii pivovaru, ve kterém expozice sídlí. Pro děti je připraven dětský koutek, kde si mohou zasoutěžit s pivní kvasinkou. Dospělí určitě ocení bonusy na exkurzi do současného pivovaru a jeho pivo.

Expozice je přístupná přímo z ulice Hradní stávajícím vstupem a původní přístupovou chodbou. Mapuje nejen historii a tradici pivovarnictví ve Znojmě, ale také vás seznámí s hlavními pivovarskými surovinami, kterými je voda, slad a chmel, a dále se způsobem vaření piva od nejstarších dob až po dnešek.
 
Ve znojemském pivovarském areálu, který sousedí s románskou rotundou sv. Kateřinyhradem a tvoří jednu z dominant města, se dříve vařilo pivo Hostan, který později koupila společnost Heineken. V roce 2009 se ale v areálu přestalo vařit pivo a Heineken přesunul výrobu Hostanu do Brna, kde tuto značku dále provozuje. Dnes tu vaří pivo Znojemský městský pivovar.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Znojemský městský pivovar

Znojemský městský pivovar

Znojmo, Jihomoravský kraj
Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jihomoravský kraj
Hotel Clemar

Hotel Clemar

Znojmo, Jihomoravský kraj