Úvod > Co chcete dělat? > Augustine Hotel na Malé Straně v Praze
Ubytování

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Pětihvězdičkový hotel Augustine v Praze na Malé straně se nachází mezi Pražským Hradem a Karlovým mostem. Původně v jedné z budov dnešního hotelu býval středověký klášter a díky rozsáhlé rekonstrukci se jej podařilo přestavět na hotel na nejvyšší úrovni.
Hotel Augustine je součástí pražské historie. Tvoří jej celkem sedm historických budov. Nejvýznamnější je augustiniánský klášter sv. Tomáše ze 13. století, po kterém byl hotel pojmenován. V oddělené části kláštera stále žije několik praktikujících mnichů. Zájemci se mohou zúčastnit exkluzivní prohlídky velkolepé soukromé církevní knihovny.

Hotel poskytuje ubytování v prostorných a individuálně zařízených pokojích s dekorativními doplňky inspirovanými českým kubismem počátku 20. století. Otevírá se z nich nádherný výhled na Prahu, přilehlý klášterní kostel a Pražský hrad. Komplex ve kterém hotel sídlí byl v roce 2009 kompletně zrekonstruován, ale historické prvky, například klenuté stropy a původní dveře, zůstaly zachovány. Celková kapacita hotelu je 101 pokojů včetně 16 apartmánů.

V restauraci Augustine Restaurant, která je součástí hotelu, se podávají pokrmy připravované ze sezónních surovin a točí vlastní hotelové pivo sv. Tomáše. V nabídce jsou i zahraniční vína. V bývalém klášterním refektáři se nachází bar 1887 a v budově bývalého klášterního pivovaru pivovar U sv. Tomáše. Augustine Hotel má také lázně s hammamem, saunou, parní komorou, relaxační částí a plně vybavenou posilovnou.
Zobrazit více

Provozovatel

Augustine, a Luxury Collection Hotel

Letenská 33/12
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 266 112 233
Email:
reception.augusti...
WWW:
www.augustinehote...
GPS:
50,088974 14,406741
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Poznámka:2lůžkový pokoj od 8 500 Kč.

 

Časová náročnost

12,0 hodin