Úvod > Co chcete dělat? > Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze
Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze

Mezi nejvýraznější stavby českého raného baroka patří Valdštejnská zahrada v areálu Valdštejnského paláce na Malé Straně v Praze. Místo je sídlem Senátu České republiky. Zahrada se stala nejen příjemným místem pro odpočinek, ale díky aktivitám Senátu i kulturním stánkem.

Zahrada na Malé Straně v Praze je členěna do několika částí. V zahradě se nachází tři kašny, několik reliéfních váz a kopie původních soch od holandského sochaře Adriaena de Vriese.

Zhlédnete také rybník s rozmanitými druhy ryb a umělým ostrůvkem se sochou Herkula. Asi největší zajímavostí zahrady je umělá krápníková stěna s grottami (jeskyněmi). Umělá krápníková jeskyně, kde jsou umístěny voliéry se sovami, je pozoruhodnou hříčkou – dobrý pozorovatel totiž najde mezi krápníky ukryté obličeje lidí, zvířat a dalších bytostí. V zahradě se volně pohybují pávi a divoké kachny.

V Sale terreně se v letním období odehrávají různé kulturní akce, na které má široká veřejnost přístup zdarma. Jsou to například od června do září koncerty Kulturního léta ve Valdštejnské zahradě, ale i další hudební a kulturní festivaly.

Zobrazit více