Úvod > Aktuality > Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice
Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Ubytování

Nejlepší Wellness & Spa hotely a wellness centra v České republice

  • Vydáno28. července 2022
Lákají vás lázně, wellness, relaxace a představa pár dní nerušeného odpočinku? Kde najdete opravdu příjemné prostředí, bohatou škálu lázeňských procedur a uklidňující atmosféru? Kde se o vás královsky postarají a pomohou vám načerpat novou sílu a energii? Odpověď jsme hledali za vás, a to v žebříčcích amerického cestovatelského portálu Tripadvisor, ve výběru portálu Amazing Places a samozřejmě i u nás na portálu Kudy z nudy.
Až tedy budete plánovat pár dní oddechu ve wellness hotelu, budete vědět, kam zamířit. Zážitky, odpočinek, romantika, čistý vzduch, skvělé jídlo, úžasný odpočinek – nic lepšího v kategorii Wellness & Spa hotely zkrátka v Česku neexistuje.
 

Nejlepší české Wellness & Spa hotely podle portálu TripAdvisor

Americký cestovatelský portál TripAdvisor byl jedním z prvních webů, který použil princip vytváření obsahu samotnými uživateli. Podle recenzí a tipů pak sestavuje žebříčky nejlepších hotelů světa. Jak dopadly lázeňské hotely a jejich spa a wellness v České republice?

„Zážitek v soukromých lázních Mosaic je nutností – uklidňující energie designu a nádherné vůně vás uvolní a nabijí energií.“ – tak hodnotí uživatelé portálu nejlépe hodnocený spa hotel České republiky, Mosaic House Design Hotel v Praze, prý „…úžasný, svérázný, ale elegantní.“

Ostatně do Prahy míří celá vítězná desítka: druhou příčku obsadil Hotel The Mozart Prague, dokonale zasazený přímo naproti Karlovu mostu a s přímým výhledem na Pražský hrad a romantickou řeku Vltavu. Třetí místo patří luxusnímu Boho hotelu v Senovážné ulici, který se dokonce v jednom z dřívějších hodnocení umístil v žebříčku 25 nejoblíbenějších hotelů světa.

Thajské masáže a úžasné lázeňské centrum vynesly čtvrté místo pro hotel Don Giovanni, pátá příčka patří Art Deco Imperial Hotelu v ulici Na Poříčí. „Jela jsem do Prahy s přítelem a náhodně jsem si vybrala tento hotel na základě jeho dobrých recenzí a toho, jak byl pěkný. Dalece to předčilo má očekávání,“ píše jedna z návštěvnic a hodnotí hotel jako fantastický a pohodlný.

Výjimečný zážitek nabízí také šestý Mandarin Oriental na Malé Straně. Velký úspěch sklízí základy gotického kostela, objevené během rekonstrukce a viditelné pod skleněnou podlahou hotelových lázní.

V hodnocení sedmého Hotel Kings Court jeden z hostů nadšeně píše, že jeho oblíbenou částí „...byly lázně , krytý bazének a masáž, tolik potřebná a jedna z nejlepších, jaké jsem kdy měl! Výborná lokalita, všude se dá dojít pěšky, paráda.“

„Využili jsme lázně, které mají opravdu pěkný bazén a saunu, a příjemně relaxovali po náročném dni stráveném prohlídkou města.“ – tak hodnotí hosté osmý Hilton Prague Old Town. Devátý Cosmopolitan Hotel Praha má z pohledu hostů „trochu malé lázně, nicméně skvělé pro rychlou regeneraci“, zato dobře vybavenou saunu a fitness. Na desátém místě pak hosté chválí Grandior Hotel Praha, a to nejenom hotelové lázně, (které ale prý také stojí za vyzkoušení), ale zejména pivní lázně, „…což byla zábava a jiný zážitek.“ Jak je vidět, české pivo nikdy nezklame.
 

Lázeňské hotely v českých lázeňských městech

Z hotelů mimo Prahu se nejlepšího hodnocení dočkal Grandhotel Pupp v Karlových Varech. „Zejména jsme si užili lázně včetně úžasné horké a bylinkové sauny, ájurvédské masáže a atmosféru Becher's baru, kde byli také skvělí a velmi milí lidé,“ uvádějí uživatelé portálu TripAdvisor. „Lázeňský areál byl jedinečný a vstřícný s několika různými lázněmi, včetně jednoho plného květin.“

Chválou nešetří ani hosté karlovarského Hotel Savoy Westend: „Lázeňské zařízení je výjimečné s přátelským a vysoce kompetentním personálem a bazén téměř olympijské velikosti s přilehlými saunami a vířivkou patří k nejlepším ve městě.“

Mariánských Lázních míří nejlepší hodnocení do Falkensteiner Spa Resortu. „Doporučili bychom jej každému, kdo rád relaxuje v krásném lázeňském hotelu a přitom je prakticky v centru města,“ píší nadšené lázeňští hosté a jejich chválu sklízí také krásná architektura, skvělé spa / wellness a elegantní hotelová restaurace.
 

Wellness centra a hotely podle Amazing Places

Výčet nejzajímavějších tuzemských wellness sestavil také portál Amazing Places. Tady nejde o ani tak o hvězdičky, velikost a vybavení pokojů, ale spíš o to, zda jednotlivá „kouzelná místa“ mají duši a přesah, který návštěvníkům nabídne skutečně jedinečný zážitek. Která wellness tedy portál Amazing Places zařadil jako skutečně „amazing“?

Je to například hotel Miura na Čeladné a tamní saunový svět s ledovou jeskyní a římskou parní lázní. Výjimečné lázně pro každého, kdo se chce nechat rozmazlovat, jsou Spa by L’Occitane v Chateau Herálec u Havlíčkova Brodu. Ničím a nikým nerušenou relaxaci poskytuje také privátní zóna s mokrou i suchou saunou, whirlpoolem a vodní postelí v Theatre hoteluOlomouci.

Za jedno z nejútulnějších a nejintimnějších wellness center v České republice je odborníky považováno Wellness & spa centrum Augustiniánského domuLuhačovicích, chlouba celého lázeňského hotelu. Fenoménem se stal také malý privátní wellness hotel V Nebi, který najdete v Jizerských horách; je oblíbený mezi páry či přáteli, kteří chtějí na pár dní vypnout a nechat se hýčkat vysoce nadstandartními službami a servisem včetně vyhlášeného wellness.
 

Další wellness hotely podle Kudy z nudy

Velmi známým místem a měřítkem kvality pro ostatní se už dávno stal Chateau Mcely a Mcely Bouquet Spa. Lázně se nacházejí uprostřed krásné přírody Svatojiřského lesa nad vesničkou Mcely na Nymbursku a jsou zasvěcené přírodní bylinné aromaterapii. Najdete tu například saunový domeček, venkovní vířivku či koupací přírodní jezírko s pláží pro ubytované hosty.

Dalším oblíbeným místem je Chateau St. Havel, wellness hotel v novogotickém zámečku v Praze-Krči, vybrat si můžete i Luxury wellness resort Retro Riverside v Březové u Karlových Varů anebo Maximus Resort, inspirovaný východní filozofií Feng Shui a prodchnutý romantikou s jedinečným wellness centrem nad Brněnskou přehradou.
EFI Spa Hotel & Pivovar

EFI Spa Hotel & Pivovar

Dopřejte si ubytování v luxusních pokojích a apartmánech. Pro ubytované i veřejnost je k dispozici unikátní wellness, řemeslný EFI Pivovar a restaurace EFI Hostinec Osmec.

Zámek Třešť

Zámek Třešť

Novorenesanční zámek v Třešti na Jihlavsku fungující jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Pro veřejnost znovu otevřel po náročné generální rekonstrukci a renovaci interiérů v červnu 2022. Nyní nabízí ubytování, wellness, prostor pro konference a svatby a zve do restaurace Franze Kafky.

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Pětihvězdičkový hotel Augustine v Praze na Malé straně se nachází mezi Pražským Hradem a Karlovým mostem. Původně v jedné z budov dnešního hotelu býval středověký klášter a díky rozsáhlé rekonstrukci se jej podařilo přestavět na hotel na nejvyšší úrovni.

Hotel Four Seasons na Praze 1

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.

Ensana Health Spa Hotel Hvězda

Ensana Health Spa Hotel Hvězda

Hotel Hvězda je jednou z nejkrásnějších budov Mariánských Lázní a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Hotel Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel – Římské lázně v Mariánských Lázních

Hotel Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel – Římské lázně v Mariánských Lázních

V hotelu Nové Lázně můžete prožít luxusní dovolenou se špičkovými službami, které jsou naprosto srovnatelné s těmi zahraničními. Vyzkoušejte koupání ve třech bazénech v originálních Římských lázních, které zdobí originální mramorové sloupy pocházející z roku 1896.

Spa & Wellness Hotel Prezident v Karlových Varech – špičkové léčení a wellness

Spa & Wellness Hotel Prezident v Karlových Varech – špičkové léčení a wellness

Lázeňský a wellness hotel Prezident – moderní designový hotel se skvěle vybaveným wellness resortem (7 druhů saun, bazény, fitness) se nachází v samém centru Karlových Varů, jen pár kroků od Vřídla a karlovarských kolonád. Nabízí lázeňskou léčbu a více než 100 wellness a kosmetických procedur.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Carlo IV Wellness & Spa v Praze

Carlo IV Wellness & Spa v Praze

Nalezněte harmonii těla a duše s jednou z našich příjemných masáží, omlaďte svoji pleť se speciální péčí o obličej, vytvarujte své křivky v našem fitness studiu a odpočiňte si ve vyhřívaném bazénu s masážními tryskami.

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.

Hotel a pivní lázně Zámek Wichterle

Hotel a pivní lázně Zámek Wichterle

Koupele v pivu v modřínových vanách v hlubokých sklepeních Zámku Wichterle pro vás bude bezesporu úžasným zážitkem. Odvezte si s sebou z pobytu ze zámeckého prostředí odpočaté nejen tělo, ale i duši.

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Hotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 15 minut od centra Brna. Disponuje širokou nabídkou aktivit a služeb: ubytování, restaurace, kongresové centrum, tenis, bowling, fitness, wellness & spa. Vše na jednom místě.

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Nechte rozmazlovat sebe a harmonizovat své tělo a ducha v jediných lázních na světě umístěných do renesanční kaple v pražském Mandarin Oriental hotelu. Okouzlí vás ubytování plné luxusu, komfortu a elegance umístěné v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Zámek Sobotín u Šumperka

Zámek Sobotín u Šumperka

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty.

Hotel Belvedere Spa & Wellness v Mariánských Lázních

Hotel Belvedere Spa & Wellness v Mariánských Lázních

Hotel Belvedere je umístěn v srdci Mariánských Lázní. Je proslulý jako jedna z nejkrásnějších a nejprestižnějších budov ve městě, která byla již v roce 1838 navržena Dr. Tadeáš Klingerem jako 2patrový lázeňský hotel.

Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness Hotel

Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness Hotel

Hotel Carlsbad Plaza je prvním hotelem v České republice, který získal nejvyšší možnou certifikaci 5* Superior. V lázeňském centru Karlových Varů nabízí svým hostům 152 pokojů včetně 26 apartmánů, 2 restaurace, 4 bary, konferenční prostory i luxusní obchody.

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany, se nachází luxusní Alchymist Grand Hotel & Spa. Pětihvězdičkový boutique hotel vládne pohádkovým kouzlem s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města.

Endemit

Endemit

Vojenská zotavovna Hit lehla popelem, aby tady vyrostl jeden z nejhitovějších designových hotelů. Je plný skla, kamene, lokálního dřeva, kůží a hlavně nadšení. Z Horní Bečvy na konci světa se rázem stalo vyhlášené relaxační místo – díky báječnému wellness a stejně dobré kuchyni.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně prošel začátkem roku 2021 rozsáhlou rekonstrukcí a nově je součástí Premium Collection hotelů Falkensteiner. Hotel disponuje nejrozsáhlejším spa a wellness ve městě s 5 bazény včetně venkovního vyhřívaného s celoročním provozem.

Harrachovka Resort – lázeňský komplex v Harrachově

Harrachovka Resort – lázeňský komplex v Harrachově

Nový lázeňský komplex Harrachovka najdete v klidném koutku Harrachova, na louce u lesa, přesto pouze 2 minuty od centra. Přijeďte k nám za zdravím, krásou a odpočinkem. Čeká na vás pohoda a řada akcí.

Hotel Savannah – nechte se hýčkat ve Znojmě

Hotel Savannah – nechte se hýčkat ve Znojmě

Hotel Savannah **** deluxe se nachází v těsné blízkosti středověkého města Znojma. Hotelové wellness & spa centrum vás nadchne plaveckým bazénem, saunou, parní lázní a kardiofitness centrem.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Hotel St. Moritz – užijte si pravé wellness v Mariánských Lázních

Hotel St. Moritz – užijte si pravé wellness v Mariánských Lázních

Nechte se hýčkat nadstandardními službami, které vám nabízí St. Moritz, luxusně zařízený spa a wellness hotel, nacházející se v klidné části Mariánských Lázní, obklopen krásnou přírodou Slavkovského lesa.

Wellness Hotel Abácie – načerpejte energii a zapomeňte na starosti

Wellness Hotel Abácie – načerpejte energii a zapomeňte na starosti

Nově otevřený Wellness Hotel Abácie**** v Novém Jičíně v Moravskoslezském kraji poskytuje nejen ubytování, fitness, bowling, masáže, saunu, ale také speciality kuchyně šéfkuchaře z Nového Zélandu. Široká nabídka výletů po okolí, nejen pešky, ale také na kole.

Zámek Herálec – Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

Zámek Herálec – Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

Dopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu – se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti.

Cedrus Spa – saunový svět nedaleko Kunětické Hory

Cedrus Spa – saunový svět nedaleko Kunětické Hory

Nechte se hýčkat a rozmazlovat v unikátním konceptu saunového světa jehož hlavním motivem je návrat k samotným kořenům saunování. Velkorysý prostor, privátní sauny, saunové ceremoniály, venkovní ochlazovací bazén, saunový bar, ruská baňa.

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort nabízí luxusní ubytování v Mariánských Lázních v klidném prostředí a s nádherným výhledem na lázeňské město, blízkosti golfového klubu Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Buddha Bar Hotel Praha – luxusní ubytování v srdci Prahy

Buddha Bar Hotel Praha – luxusní ubytování v srdci Prahy

Pětihvězdičkový butikový hotel, který poskytuje ubytování v 35 luxusních pokojích a 3 apartmá se nachází v živoucím srdci Prahy jen pár kroků od Staroměstského náměstí.

Villa Memories – nejlepší rodinný boutique hotel v Evropě

Villa Memories – nejlepší rodinný boutique hotel v Evropě

Uprostřed zvlněné krajiny Hostýnských vrchů se nenápadně tyčí hotel s pouhými osmi pokoji, který letos sklidil velký úspěch na celosvětovém udílení cen Boutique Hotel Awards.

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Lázeňské hotely nabízí veškerý komfort pro vaši léčebnou či relaxační dovolenou – luxusní ubytování, výběrová strava, kvalifikovaný personál a přes 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur.

Mcely Bouquet Spa – lázně Chateau Mcely

Mcely Bouquet Spa – lázně Chateau Mcely

Lázně Mcely Bouquet Spa jsou zasvěcené přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii.

Spa Resort Pawlik – Aquaforum Františkovy Lázně

Spa Resort Pawlik – Aquaforum Františkovy Lázně

Čtyřhvězdičkový sen spojující historickou atmosféru s mimořádným komfortem. Místo, kde budete mít všechny lázeňské i hotelové služby pod jednou střechou – a kde vás budou rozmazlovat od hlavy až k patě.