!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rezidence Šemíkův břeh na Praze 5
Památky

Rezidence Šemíkův břeh na Praze 5

Rezidence Šemíkův břeh v Praze 5 je nejnovějším počinem společnost Sebre a architekta Stanislava Fialy. Projekt je momentálně ve fázi přípravy (2021). Jedná se o bytový komplex a volnočasové centrum studia Fiala + Němec.
Jeden z mnoha důvodů, proč společnost Sebre v developmentu pracuje výhradně s architektem Stanislavem Fialou, je ten, že při svých návrzích důsledně zohledňuje, co se kolem děje, kdo tam žije. Za dobu naší spolupráce jsme zažili mnohokrát, že jsme některé věci předělávali třeba více než desetkrát, tak aby Standa vyšel vstříc svým návrhem řešení i okolí, i občanským sdružením, i památkářům, ale zároveň aby to bylo řešení, které se nám bude líbit a vyhovovat z hlediska ekonomiky, businessu a stavění, jak si ho my představujeme.

Šemíkův břeh je projekt s ohromným potenciálem pro naplnění našich cílů stejně jako pro naplnění přínosu občanům Prahy 5.

Komplex budov má nahradit současné sportoviště na smíchovské náplavce přímo proti Vyšehradu a Pražanům nabídnout nové byty, obchody s kavárnami a restauracemi i veřejně přístupnou promenádu podél Vltavy. Šemíkův břeh má transformovat dnes řídce využívaný areál golfového centra Erpet, přilehlé fotbalové hřiště a pozemní parkoviště.
Zobrazit více