Úvod > Kalendář akcí > Cyklovlak Brdy z Prahy do Blatné
Cyklovlak Brdy z Prahy do Blatné
">
26.3.
30.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Cyklovlak Brdy z Prahy do Blatné

Víkendový turistický vlak „Cyklo Brdy“ jezdí každý víkend z Prahy do Blatné po trase Praha hl. n. – Beroun – Zdice – Příbram – Březnice –– Blatná a zpět.
Přepravu turistů a cykloturistů nejen do Chráněné krajinné oblasti Brdy umožňuje spěšný vlak „Cyklo Brdy“ (Sp 1596 / 1597), který jede z Prahy přes Beroun, Zdice, Příbram a Březnici do Blatné a zpět. Vlak vás doveze na úpatí Brdské pahorkatiny, odkud můžete vyrazit do centra Chráněné krajinné oblasti Brdy nebo do rybniční oblasti u Blatné. Lze si také naplánovat výlet do hornického města Příbrami. Z pražského hlavního nádraží bude vlak odjíždět v 8:17 a do Blatné přijede v 11:04, odtud se pak bude v 16:50 vracet zpět do Prahy hl.n., kam přijede v 19:34. Vlak disponuje dostatečnou kapacitou pro přepravu jízdních kol, neboť je v něm zařazený také vůz vhodný k jejich přepravě.
 

Odkud do Brd?

Příbram nebo Jince jsou ideálními výchozími místy pro výjezd do naší nejmladší chráněné krajinné oblasti Brdy. Zdatnější cyklisté, kterým nedělá problém ani několik desítek kilometrů dlouhá vyjížďka, se odtud mohou vydat prakticky ke všem lákadlům Středních Brd.