!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Divadelní loď Tajemství Bratří Formanů
Divadelní loď Tajemství Bratří Formanů
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Divadelní loď Tajemství Bratří Formanů

Nevšední divadlo s poetickou duší – to je loď Tajemství, která během letní sezóny od května do září poskytuje domov souboru Divadla bratří Formanů a souboru Aqualung. Loď kotví na kotvišti Na Výtoni (mezi Palackého a Železničním mostem) na Praze 2.
Kromě unikátní divadelní scény naleznete na lodi Tajemství také palubní a podpalubní bar "Prachy na dřevo" a výstavu loutek, scénografických prvků, divadelních postav a příšerek Divadla bratří Formanů – obrázky, skici, fotografie či kusy dekorací.

Divadlo bratří Formanů
je živoucí společenství bez stálé scény a uceleného souboru, společenství svázané blízkým názorem na práci i způsob života. Pohyb, hra, setkávání a nezávislost jej přivádějí do prostředí často nedivadelních, ale provokujících svou atmosférou, historií a vnitřní silou. Pro každý projekt vzniká nový tým, vytvářející vždy poněkud odlišný, osobitý náboj, vlastní náladu, nutnou pro nalezení toho pravého divadelního tvaru.

Divadlo Aqualung dokáže, jako jediné repertoárové divadlo, také plout. Je divadlem pro ty, kteří se chtějí bavit, smát i snít. Pro ty, kteří mají fantazii a svobodnou duši. Vybrané večery na lodi Tajemství se dále nesou na vlnách hudby a po skončení komediálně-závažných kusů hraje Aquajazz k poslechu a tanci. Kromě odi Tajemství jeho členy najdete také při pravidených reprízách v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Zobrazit více