Úvod > Co chcete dělat? > Pětihvězdičkový hotel Paříž s restaurací Sarah Bernhardt Restaurant
Pětihvězdičkový hotel Paříž s restaurací Sarah Bernhardt Restaurant
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Pětihvězdičkový hotel Paříž s restaurací Sarah Bernhardt Restaurant

Hotel Paříž nabízí luxusní ubytování s exkluzivním výhledem na pražské Staré Město, dále francouzskou a tradiční českou gurmánskou restauraci, kavárnu Cafe de Paříž v pařížském stylu a bar Chez de Amis.
námá hoteliérská rodina Brandejsů provozuje luxusní secesní hotel Paříž v centru Prahy po dobu více než 100 let. Dlouhotrvající věhlasná historie hotelu Paříž hovoří o jedinečné hotelové budově, který rozhodně stojí za návštěvu. Marná je však snaha vylíčit hotel, který už před námi, v záchvatu lehké imprese, popsal spisovatel Bohumil Hrabal v knize Obsluhoval jsem anglického krále. Slovy hlavního hrdiny: “Hotel Paříž byl tak krásný, že jsem se skoro svalil. Tolik zrcadel a tolik mosazných zábradlí a tolik mosazných klik a tolik mosazných svícnů a tak vyleštěných, že se to podobalo zlatému paláci.”

Hotel nabízí 86 pokojů, přičemž každý pokoj je díky prostorovým dispozicím historické budovy svým způsobem unikátní, jedinečný; rozdíly jsou zřejmé především ve tvaru pokoje, ale také v barevném provedení a uspořádání. Hotel nabízí několik typů pokojů: Deluxe pokoje, Executive pokoje, Executive Suites, Junior Suites i apartmány – Klimt Suite, Mucha Suite nebo jedinečný Tower Suite. Každý z nich má své vlastní kouzlo, avšak všechny splňují vysoký standard komfortu a pohodlí. Spolu s dokonalými napodobeninami secesního stylového nábytku a překrásnou výzdobou představují tyto pokoje osobitý secesní sloh.

Klimatizované pokoje jsou vybaveny telefonem s přímou linkou a hlasovou schránkou, Wi-Fi připojením na Internet, televizí se satelitními programy, Pay TV, minibarem, trezorem a požárními hlásiči. Luxusní prostorné koupelny s vytápěnými podlahami jsou vybaveny fény, masážními sprchami, župany, kosmetickými zrcadly a kosmetickými doplňky.
 

Sarah Bernhardt Restaurant

Secesní interiér – modré štípané mozaiky, zachovalé originální osvětlení, vykládané dřevěné obložení a zlacené štukování – činí z restaurace jeden z klenotů pražských restauračních interiérů. Restaurace se vyznačuje jedinečným spojením specialit vytříbené francouzské kuchyně a české moderní gastronomie.

Šéfkuchaře Sarah Bernhardt Restaurant je Karel Hynek. Při výběru a kombinacích pokrmů vždy klade důraz na kvalitu surovin a sezonní nabídku.

Vinotéka Le Vin de Paris nabízí širokou nabídku pečlivě vybraných kvalitních moravských a francouzských vín, dovezených přímo z vinných sklepů především z oblasti Bordeaux, ale i odjinud. Zdejší sommelieři vám ochotně poradí se správným výběrem.
 

Kde Hotel Paříž najdete?

Hotel Paříž se nachází poblíž Obecního domu a Prašné brány, na počátku Královské cesty směrem k Pražskému hradu a není odtud daleko do obchodů, bank, obchodních středisek a historických památek.