Úvod > Co chcete dělat? > Návštěvnické centrum ČNB
Kultura

Návštěvnické centrum ČNB

Návštěvnické centrum ČNB představuje svět peněz a ekonomiky pro celou rodinu. Expozice a programy České národní banky vás provedou historií a současností naší měny.
O projektu
Česká národní banka je srdcem naší ekonomiky. Plní řadu funkcí, které nám napomáhají v naší cestě životem. Návštěvnické centrum ČNB proto ve svých expozicích a vzdělávacích programech nabízí možnost seznámit se s českou měnou a vším, co je za ní a co jí předcházelo. Součástí centra jsou také Odborná knihovna ČNB a Archiv ČNB, které zpřístupňují široké veřejnosti své rozsáhlé fondy ke studiu.

Expozice Za měnou
Vydejte se s námi poznat vše, co se skrývá za naší měnou. Poznejte, proč je pro každého z nás důležitá cenová stabilita a proč by byl život bez zdravého finančního systému obtížný. Součástí expozice, která se nalézá v působivých prostorách někdejší velké dvorany Živnostenské banky, jsou unikátní edukativní interaktivní prvky, které umožňují návštěvníkům vydat se za měnou a pochopit, že každý z nás její součástí.

Expozice Lidé a peníze
Historický trezor, který vznikl pro Živnostenskou banku ve 30. letech minulého století, dnes ukrývá nejvzácnější exponáty České národní banky, které se vztahují k naší měnové historii. Nechte se provést příběhem peněz na našem území od jejich počátků až do současnosti a poznejte, které historické události formovaly české ekonomické myšlení a dodnes ovlivňují náš přístup k penězům.