Úvod > Aktuality > Plesová sezona v Praze je v plném proudu
Plesová sezona v Praze je v plném proudu
"> "> Crystal ball - velkolepá barokní noc v maskách "> ">
Kultura

Plesová sezona v Praze je v plném proudu

  • Vydáno7. února 2020
Nazujte si střevíčky, oblečte se do těch nejkrásnějších šatů a vyrazte na parket! Pokud ještě nevíte, kam přesně se vydat, nechte se inspirovat našimi tipy – ten svůj ples si zde určitě najdete. Tančit se bude v nádherných sálech na Žofíně, v Lucerně, Rudolfínu či v Obecním domě.

Únorové skvosty pražských bálů: Česko-slovenský ples a letci

Československý plesPrestižním vrcholem domácí plesové sezóny bude v roce 2020 již 7. ročník Česko-Slovenského plesu, který se uskuteční 8. února v 18:00 hodin. Nejvýznamnější ples obou zemí se uskuteční již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu. Stejně jako v minulých letech, mezi návštěvníky Česko-Slovenského plesu nebudou chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí.

Sdružení čs. zahraničních letců, Svaz letců ČR a společnost Aviatik s.r.o. si vás dovolují pozvat 8. února na reprezentační letecký ples, který se uskuteční v Lucerně. Zahraje orchestr Václava Hybše, zpívat bude Bohuš Matuš. Nebudou chybět populární taneční ukázky, vystoupení leteckých modelářů i slosování o ceny.
 

Moravský a zahradnický ples aneb rozloučení se sezónou

moravský ples prahaTradičně velmi oblíbeným je Moravský ples, který se koná 22. února. Slovácký krúžek v Praze, Hanáci – spolek rodáků a přátel Hané v Praze a Valašský krúžek v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR pořádají letos již jeho 64. ročník, na který si zvou své přátele z Moravy. Plesu se pravidelně zúčastňuje na 400 krojovaných účastníků, vyhrává dechová hudba a mnoho cimbálových muzik. Ples se koná tradičně na Žofíně.

TanecNenechte si v pátek 28. února ujít 2. reprezentační ples Českého červeného kříže. K tanci bude hrát orchestr Karla Vlacha. Těšit se můžete na vystoupení Kamily Nývltové, Šárky Markové a Abba Revival. Během večera také zahraje Cimbálová muzika Jožky Šmukaře a DJ Jirka Březina.

Již v pořadí 78. Zahradnický ples přivítá hosty v pátek 13. 3. 2020 ve slavnostně nasvíceném paláci Žofín. Záplava květin, zajímaví hosté, vynikající vystupující umělci a hlavně příjemná atmosféra jsou atributy tradičního Zahradnického plesu.