Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Kovářství Dva kováři v Praze
Zážitky

Kovářství Dva kováři v Praze

Umělecké zpracování kovu kombinujeme se sklem a se dřevem. Všechny naše výrobky jsou poctivé, propracované a originální. Děláme vše od plánů až po realizace celých projektů.
Jedná se o kovářskou dílnu v Lysolajích, ve které pracuje otec a syn Tomáš a Vašek. Starší z dvojice s kovařinou začal již před spoustou let, a proto má mnoho zkušeností. Mladší je teprve na začátku svého pracovního života, ale nechybí mu elán a vlastní pohled na věc. A to není vše! Do party přivítali také Lenku, která vytváří krásné vitráže, šperky a další výrobky ze skla. Kováři z Lysolají nepoužívají žádné lisované, či strojové polotovary. Vše dělají poctivou tradiční metodou.

Umělecké zpracování kovu kombinujeme se sklem a se dřevem. Všechny naše výrobky jsou poctivé, propracované a originální. Děláme vše od plánů až po realizace celých projektů.
 

Co nabízíme?

  • Kované bytové doplňky: svícny, kované hodiny, držáky na papírové utěrky, držáky na toaletní papíry, věšáčky, petlice a mnoho dalšího
  • Kované prvky pro domy a zahrady: kované mříže a brány, ploty, zábradlí, panty, kliky, zvonky, zapichovací držáky na skleničky, pivní lahve nebo na lahve vína a podobně.
  • Kované výrobky pro grily a krby: grilovací rošty a špízové jehly, krbové nářadí, koše na dříví a další originální doplňky
  • Kované vybavení restaurací a obchodů: vývěsní štíty, nápisy, znaky, stoly, židle, pulty, bary či různé mřížky do vinoték
  • Výrobky ze skla: vitráže, šperky

Provozovatel

Zavřel Václav

Rozvojová 252
Praha 6
165 00 Praha
Tel.:
+420 774 071 792
Email:
dvakovari@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dvakovari.cz
GPS:
50,128810 14,383410
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Komentovaná procházka osadou Baba

Při obdivování krásně jednoduchých nebo jednoduše krásných vil od architektů Pavla Janáka, Josefa Gočára a Františka Kerharta se seznámíme s projektem nového, moderního bydlení 20. let minulého století.
Praha 6, Praha

Masopustní den s techniky

Masopust není obdobím odříkání, ale naopak časem oslav a hodování.
Praha 6, Praha

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Až do konce února máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy.
Praha 7, Praha

Jak krmit ptáky – panelová výstava v Botanické zahradě hlavního města Prahy

Panelová výstava na téma ptáků a ptačích krmítek v Ornamentální zahradě je plná užitečných informací. Seznámíte se s nejnovějšími poznatky o celoročním přikrmování ptáků v našich zahradách a naleznete zde také vyobrazené základní typy krmítek a vhodných napajedel.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Naučná stezka Roztocký háj – Tiché údolí

Naučná stezka vás provede krajinou našich předků, která se rozkládá na cestě mezi dávnými sídly Přemyslovců na Levém Hradci a Pražském hradě. Tato oblast není proslulá jen historií lidského rodu, ale je bohatá krásnou přírodou.
Praha 6, Praha

Denkrova pískovna v Lysolajích – prostor pro volný čas i sportovní aktivity

Z původního těžebního prostoru na jižním okraji Lysolaj vyrostla nová sportovní a rekreační oáza. Lysolajští tak získali krásný areál k aktivnímu odpočinku, žáci ZŠ Járy Cimrmana víceúčelové školní hřiště a hasiči tréninkovou i závodní plochu pro požární sport.
Praha 6, Praha

Pražský přívoz P1 Sedlec – Zámky

Přívozy jsou nejmladším dopravním prostředkem v systému Pražské integrované dopravy. Prvním novodobým přívozem je právě přívoz ze Sedlce na Zámky, který se nachází na místě původního přívozu z 19. století.
Praha 6, Praha

Pražský přívoz P2 Podbaba – Podhoří

Přívoz s celoročním provozem spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím, od dubna do října s posílením provozu druhou lodí. Využití přívozu je atraktivní zejména pro spojení oblastí Prahy 6 a Troje pro rekreační i běžné denní cesty.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pražská kulinářská akademie

Jsme škola se zaměřením na výuku tradičního kuchařského řemesla. Využíváme moderní technologie. Nabízíme neformální kurzy pro nováčky a taktéž odborné kurzy.
Praha 6, Praha

Pivovar Létající Chroust

Chroust je létající pivovar, který vaří v jiných pivovarech na jejich technologiích piva podle vlastní receptury.
Praha 6, Praha

Vinice Baba v Dejvicích

Skalnatý vrch Baba vyčnívající na levém břehu Vltavy byl osídlen již od mladší doby kamenné. Vinice na břidlicovém skalním útvaru byla založena roku 1562. V současné době je vinice v soukromém vlastnictví.
Praha 6, Praha

Restaurace Jana Punčocháře U Matěje

Šéfkuchař Jan Punčochář, který působil mimo jiné i ve vyhlášených restauracích Le Terroir nebo Grand Cru, otevřel novou restauraci U Matěje v Praze 6, na Hanspaulce. V příjemném prostředí si vychutnáte vynikající speciality moderní i tradiční české kuchyně.
Praha 6, Praha