Úvod > Co chcete dělat? > Pražský přívoz P1 Sedlec – Zámky
Zážitky

Pražský přívoz P1 Sedlec – Zámky

Přívozy jsou nejmladším dopravním prostředkem v systému Pražské integrované dopravy. Prvním novodobým přívozem je právě přívoz ze Sedlce na Zámky, který se nachází na místě původního přívozu z 19. století.
Přívoz s celoročním provozem zajišťuje spojení s osadu Zámky (která je součástí Bohnic) a protějším Sedlcem na severním okraji Prahy, které je atraktivní pro výlety vltavským údolím. Často jej využívají cyklisté – přívozem lze přepravovat také jízdní kola, a pěší turisté při cestě ze zoo či Stromovky, ale i místí obyvatelé Prahy 6 při cestách do zaměstnání.

Cesta z Bohnic na Suchdol (přes Holešovice cca 60 minut) může při využití přívozu trvat jen půl hodiny. Ještě výhodněji vychází spojení z Bohnic na Prahu 6 a do Roztok nebo Kralup nad Vltavou.

Na přívozu P1 jsou možné další plavby nad rámec plaveb uvedených v jízdním řádu, a to mezi první a poslední plavbou dle jízdního řádu. Tyto plavby lze uskutečnit na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (kruhem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek. Dle jízdního řádu by měl přívoz vykonávat plavbu v pracovní den jednou za 30 nebo 60 minut.
Zobrazit více