!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pražský přívoz P2 Podbaba – Podhoří
Zážitky

Pražský přívoz P2 Podbaba – Podhoří

Přívoz s celoročním provozem spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím, od dubna do října s posílením provozu druhou lodí. Využití přívozu je atraktivní zejména pro spojení oblastí Prahy 6 a Troje pro rekreační i běžné denní cesty.
Existence původního přívozu (nazývaného lysolajský podle cesty vedoucí z Podbaby do Lysolají) na této trase je doložena už v roce 1888, ale patrně během 80. let 20. století. provoz zanikl. Obnoven byl až roku 2006. Dnes zde přívoz zajišťují dvě malé loďky – Skokan a Ropucha. Na pravém břehu navazují spoje linek 112 a 236, linka 236 zajišťuje spojení s Bohnicemi.

Přívoz je celoročně v provozu v pracovní dny od 5:40 do 20:00 hodin a mimo pracovní dny od 6:50 do 20:00 hodin. V této době je plavba možná kdykoli, převozníkovi je, mimo stanovený jízdní řád, třeba dát akustické znamení zvonem.

Cesta veřejnou dopravou z Dejvic přes Holešovice do Troje trvá přes 30 minut (a může být komplikována silnou automobilovou dopravou v oblasti Troje), ale využitím přívozu se tato doba zkracuje na polovinu. Cesta přívozem je navíc zajímavější, než obyčejná cesta tramvají a autobusem, popř. metrem.
Zobrazit více