Úvod > Co chcete dělat? > Francouzská restaurace Bílá kráva na Vinohradech
Gurmánská turistika

Francouzská restaurace Bílá kráva na Vinohradech

V Bílé krávě se přenesete do přátelské atmosféry francouzského venkova, přestože sídlí na pražských Vinohradech. To, co vám zde chtějí zprostředkovat nejvíc, je radost a potěšení, kterou Francouzi pociťují z dobrého jídla.
Bílá kráva je rodinná restaurace ve francouzském venkovském stylu s bohatou tradicí, kde připravují jedny z nejlepších steaků v Praze. Maso pochází z uzrálého hovězího masa plemene Charolais
 
Cílem Bílé krávy je přenést kousek francouzského venkova do centra Vinohrad. Hosté si mimo výjimečných steaků a hovězího masa mohou pochutnat na pokrmech ze šneků, žabích stehýnkách, pokrmech z jehněčího masa, ale i „mořských potvorách“, jako jsou sasanky či ježovky, byť v nabídce nejsou všechny speciality celoročně. V nabídce nechybí pálenky z Palírny Radlík anebo dezert připravený před hostem za pomoci kapalného dusíku.

Zdejší šéfkuchařka Vítězslava Bajčanová vaří s lehkostí sobě vlastní a z pouhých čtyř ingrediencí dokáže vytvořit něco výborného. Je zastánce filozofie „zero waste“ a suroviny využívá beze zbytků. Spojuje tak pečlivost a fantazii při přípravě pokrmů i úctu a soustředěnost při jeho konzumaci.
 
V restauraci je k dispozici Wi-Fi a můžete sem zavítat i se svým pejskem.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí