Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Pomoc při zdravotních úrazech
Zážitky

Pomoc při zdravotních úrazech

Nejčastější příčinou úmrtí v dětském věku je úraz. Ambulance ošetří každý rok 450000 dětských úrazů, 30000 dětí je přijato s vážným zraněním a asi 300 dětí každý rok zemře. Jak úrazům předcházet a jak pomoci?
Podle posledních průzkumů bylo zjištěno, že mnoho rodičů neví, jak by svému dítěti poskytlo první pomoc. Málo dospělých ví, jak ošetřit dítě, které si poranilo hlavu. Poranění hlavy způsobené pádem je přitom jedním z nejčastějších úrazů, neboť všeobecně tvoří třiačtyřicet procent domácích úrazů. Mezi další časté problémy patří spolknutí drobné hračky, zastrčení předmětu (např. korálku) do nosíčku nebo ucha, snědení rostliny nebo jejího plodu či popáleníny (stačí šálek kávy nebo talíř horké polévky). Stačí chvilka nepozornosti nebo jen neštastná náhoda ... a následky mohou být nedozírné. Vše důležité, jak úrazům předcházet a jak se zachovat, vám zajímavou a poutavou formou vysvětlí školitel záchranné služby.

Seminář:
1. blok – základní neodkladná resuscitace dětí (rozdělení, specifika, odlišnosti), praktický nácvik
2. blok – postupy první pomoci v akutních stavech: dušení, tonutí, krvácení a řezné rány (ošetření leukostehem), úrazy hlavy (otřesy mozku), první pomoc při poranění končetin, otravy a jejich první léčba, alergické reakce (bodnutí hmyzem, uštknutí hadem), popáleniny, omrzliny

Semináře se konají pravidelně 1 – 2x za měsíc. Také je možné uspořádat na objednávku přímo podle vašich potřeb – např. pro pedagogy mateřských a základních škol, sportovní trenéry, mateřská centra atd. Vhodné pro všechny, kdo příchází do kontaktu s dětmi – pedagogy, vychovatele, rodiče, prarodiče, au-pair, chůvy, starší sourozence atd.

Provozovatel

TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu

Španělská 770/2
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 602 204 123
Email:
jolana.myslivcova...
WWW:
https://www.tyrky...
GPS:
50,079131 14,433946
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Blahořečení a svatořečení Jana Nepomuckého – slavnost jako důležitý projev

Přednáška se koná současně v našich učebnách – Španělská 2, Pha 2 jen pár kroků od Národního muzea na Václavském náměstí a současně on-line.
Praha 2, Praha

Praha průmyslová – přednáška

Koná se současně prezenčně.
Praha 2, Praha

Místa úcty k sv. Janu Nepomuckému v Praze a v Čechách

Vhodné pro všechny milovníky historie
Praha 2, Praha

Praha plná zábavy – Praha se uměla bavit

I v minulosti lidé milovali zábavu a tak se podívejme na ta nejzajíměvější místa.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kurzy průvodců ve škole cestovního ruchu Tyrkys

Tyrkys, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, vzdělává profesionály v cestovním ruchu již od roku 1991. Kurzy a semináře, které škola pořádá jsou určeny jak jednotlivcům, tak firmám.
Praha 2, Praha

Vinohradský železniční tunel

Vinohradský železniční tunel spojuje Hlavní nádraží s nádražím Praha Vršovice a s nádražím Praha Smíchov. První dvojkolejný tunel byl vybudován v letech 1869 – 1871 jako součást tehdejší dráhy Františka Josefa.
Praha 2, Praha

Masáže studio Praha – rituál Tokoriki

V Masáže studio Praha si můžete dopřát luxusní ošetření těla s výrazným energetickým účinkem na tělo a mysl. Ve spojení s přírodními oleji nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.
Praha 2, Praha

Galerie Vinohradská 12 – mini muzeum Českého rozhlasu

Pro všechny přátele a příznivce rozhlasového vysílání jsou v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech otevřeny návštěvní prostory Českého rozhlasu s názvem Galerie Vinohradská 12.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Ryu Sushi Fusion Kitchen Praha

Vyznáváme fusion kuchyni, díky které vám bude pohledem na váš talíř přecházet zrak. Najdete u nás asijské speciality jako sushi, pho bo nebo poke bowls.
Praha 2, Praha

Café Buddha

Restaurace Café Buddha si za léta působení vybudovala místo mezi asijskými restauracemi na pražské scéně.
Praha 2, Praha

Výtvarná cukrárna

Cukrárna v centru Prahy s vlastní výrobou.
Praha 2, Praha

Glamour Restaurant Šťastná Středa

Nevšední gastronomický zážitek s příjemným servisem ušitým pro každého na míru ve stylovém interiéru. U nás se najíte s výběrem mezinárodní kuchyně, ale velký důraz dáváme i na odreagování a odpočinek.
Praha 2, Praha