Úvod > Co chcete dělat? > Exkurze do budovy rozhlasu na Vinohradech
Památky

Exkurze do budovy rozhlasu na Vinohradech

Chcete vidět místo, odkud vysílá vaše oblíbená stanice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, na kterých se tvoří téměř sto let historie rozhlasového vysílání? Pak se přihlaste na exkurzi do Českého rozhlasu!
Prohlídka rozhlasu začíná v Galerii Vinohradská 12, kde se seznámíte s historií rozhlasu, prohlédnete si řadu starých rozhlasových přijímačů, magnetofonů či různých tiskovin a poslechnete si nahrávky z historie rozhlasu. Průvodci vás pak provedou Studiovým domem v Římské 13, kde se podíváte na vysílací pracoviště Českého rozhlasu Dvojky a také se dozvíte spoustu informací, které se týkají vysílání rozhlasu. Vašimi průvodci budou po dobu více jak šedesáti minut současní pracovníci rozhlasu, kteří vědí o provozu a osobnostech spoustu zajímavých věcí, a tak se jistě při exkurzi nebudete nudit. 

Exkurze se mohou konat v pracovních dnech mimo čtvrtek od 10 do 16 hodin. Nejpozději týden před exkurzí je nutno zaslat jmenný seznam účastníků. Vstup na prohlídku je z Vinohradské ulice 12. Prohlídka je pro občany České republiky zdarma. Český rozhlas si vyhražuje právo exkurzi z provozních důvodů zrušit. 

Vzhledem k tomu, že se v budově rozhlasu návštěvníci pohybují i v malých studiích, je maximální počet do 30 účastníků ve skupině. Z bezpečnostních a provozních důvodů není možné, aby byl vyšší. Rovněž není možno skupinu dělit na dvě části, protože k dispozici je vždy pouze jeden průvodce. Absolvování prohlídky znamená vyjít po schodech do 3. patra. Pokud se chcete prohlídky zúčastnit, vyplňte prosím kontaktní formulář a pracovníci rozhlasu vás budou informovat. Prosíme, hlaste se alespoň měsíc před plánovaným termínem exkurze. Je o ně velký zájem a termíny jsou velmi rychle obsazovány.

Pro velké skupiny nad 30 osob nabízí rozhlas možnost návštěvy Galerie Vinohradská 12 s výkladem o historii rozhlasového vysílání, prohlídkou historických exponátů a poslechem nejrůznějších nahrávek. Do studií se v tomto případě podíváte pouze pomocí webové kamery.

Ubytování a restaurace v okolí