Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy průvodců ve škole cestovního ruchu Tyrkys
Zážitky

Kurzy průvodců ve škole cestovního ruchu Tyrkys

Tyrkys, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, vzdělává profesionály v cestovním ruchu již od roku 1991. Kurzy a semináře, které škola pořádá jsou určeny jak jednotlivcům, tak firmám.
Na kurzech vás budou učit odborní lektoři (většina našich pedagogů přednáší na vysokých školách), kteří mají vlastní bohaté zkušenosti s podnikáním v cestovním ruchu. Přednášky probíhají přístupnou a poutavou formou. U některých přednášek je mluvené slovo lektora provázeno obrazovou projekcí, díky zapojení sluchu i zraku je přednáška názornější, zajímavější a hlavně si více a lépe zapamatujete. Na teoretickou výuku v učebně navazuje výuka praktická. Osobně navštívíte nejvýznamnější pražské památky a seznámíte se s turistickými trasami v Praze.


V průvodcovskýhch kurzech se vyučuje (záleží na konkrétním kurzu) znalost historie a dějin kultury v České republice ve vztahu k cestovnímu ruchu, zeměpis ČR, Evropy a ostatních světadílů, orientace v současném právním a politickém systému EU, příprava nabídky a výkladu průvodce vedení skupiny a vlastní výklad turistům, technika služeb cestovního ruchu, kulturně historický místopis Prahy.

Prezenční výuka je doplněna kvalitními studijními materiály.

Po ukončení kurzu se přihlašujete ke státní zkoušce Průvodce cestovního ruchu PK 65-021 N nebo zkoušce Průvodce Prahou PK 65 028 N.  

Výhody kurzu Průvodce cestovního ruchu 

  • Po složení státní zkoušky obdržíte státní osvědčení, které je veřejnou listinou (státní vysvědčení na dokumentu SEVT s kulatým razítkem a státním znakem).
  • Osvědčení má kvalifikační dovětek EU – tzv. European Qualification Framework – EQF – usnadňuje mobilitu průvodce mezi jednotlivými zeměmi.
  • Získáte Národní průkaz Průvodce II. stupně (nejvyšší možný doklad kvalifikovaného průvodce) 
Pro koho je kurz určen? 
  • Pro budoucí i stávající průvodce -  zájemce o Národní průkaz průvodce II. stupně 
  • pro pedagogy všech typů škol – školní výlety a výuka
  • pro asistentky a pracovníky ve firmách – firemní hosté + rekreace zaměstnanců
  • pro všechny lidi, pro které je cestování vášní, skoro drogou a chtějí se hodně dozvědět
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí