Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Vinohradská 12 – mini muzeum Českého rozhlasu
Kultura

Galerie Vinohradská 12 – mini muzeum Českého rozhlasu

Pro všechny přátele a příznivce rozhlasového vysílání jsou v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech otevřeny návštěvní prostory Českého rozhlasu s názvem Galerie Vinohradská 12.
Vhodné prostory pro návštěvní a výstavní prostory Českého rozhlasu se našly po celkové rekonstrukci historické budovy Vinohradská 12. Galerie se sestává ze 4 místností – vstupní prostor, výstavní prostor, historická expozice a konferenční sál. Ve výstavním prostoru se cca po měsíci střídají výstavy uměleckých děl – obrazů, kreseb, fotografií apod. 

Historická expozice ve druhé části prostor v současnosti zahrnuje časovou osu vývoje rozhlasového vysílání, vitríny a police s exponáty – vývoj záznamového materiálu v rozhlase, vývoj záznamové techniky, historické radiopřijímače, tiskoviny (historické časopisy, křestní listy pořadů apod.), nejrůznější artefakty z rozhlasové historie (hledačka, červené světlo apod.) Součástí jsou fotoknihy z historie rozhlasu – ředitelé rozhlasu, budovy, studia, známé osobnosti za mikrofonem apod. 

Konferenční sál slouží pro veřejné poslechy rozhlasových děl, natáčení a vysílání různých kontaktních pořadů, mohou se zde setkávat členové klubů jednotlivých stanic. Svoji prohlídku rozhlasu zde začíná každá skupina, která v rámci projektu exkurzí do Českého rozhlasu přijde. 

Otevřeno pro veřejnost je každý čtvrtek od 12 do 18 hodin, dále si návštěvu můžete dohodnout pomocí e-mailu galerie@rozhlas.cz, případě galerii navštívit v rámci některé z veřejně přístupných akcí. Pro zájemce rozhlas pořádá exkurze do budovy na Vinohradech. Ve dnech státních svátků je galerie uzavřena.

Provozovatel

Galerie Vinohradská 12

Vinohradská 12
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 221 551 111
Email:
galerie@rozhlas.cz
WWW:
www.rozhlas.cz
GPS:
50,078593 14,434508
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí