!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Znovín Walking – chůze, která léčí
Příroda

Znovín Walking – chůze, která léčí

Společnost Znovín se sídlem v Šatově rozšířila svůj vinařský turistický program o Znovín Walking – chůzi pomocí speciálních holí, při níž zapojíte až 90 % svalů celého těla. Znovín Walking vychází z všeobecně zaužívaného Nordic Walking, jenž má domov ve Finsku.
V USA se jmenuje Pole Walking – chůze s pomocí holí, které klasickou chůzi povyšují na vysoce účinný trénink celého těla bez extra námahy a bez nároků na speciální vybavení.

Připraveno je pro vás 14 tras, v nichž se spojuje půvabná krajina Národního parku Podyjí s vinařskou turistikou. Provoz je celoroční (kromě stánků na vinici, které jsou mimo sezonu uzavřené). Přesto na trase můžete i mimo sezónu využít různé „osvěžovny“ a ubytovací zařízení.

Okruhy měří od 6 do 12 kilometrů a dají se libovolně kombinovat, zkracovat či naopak prodlužovat. Trasy využívají stávajícího značení, ale zejména v okolí Šatova jsou značeny nově. Zavedou vás k řadě zajímavých míst pod Znojmem na bývalé „železné oponě“, ve vinařské obci Šatov a jejím bezprostředním okolí; namátkou uveďme třeba Moravský sklípeks vinicí starých odrůd a labyrintem sklepení s privátními vinnými archivy, Malovaný sklep, pěchotní srub Zahrada, hnanický kostel sv. Wolfganga, havranické vřesoviště, viniční tratě včetně věhlasné vinice Šobes i Svatý kámen, prastaré kultovní místo s vyznačenými geomantickými zónami. Trasy vesměs začínají u hotelu Happy Star v Hnanicích nebo u vlakového nádraží v Šatově – takže zbývá jen obout pohodlné sportovní boty, vzít batůžek a vyrazit.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Znovín Znojmo, a.s.

Šatov 404
671 22 Šatov
Tel.:
+420 515 266 620
Tel.:
+420 606 712 231
Email:
znovin@znovin.cz
Email:
info@znovin.cz
WWW:
https://www.znovi...
GPS:
48,796400 16,009500
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny