Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Znojemský městský pivovar

Znojemský městský pivovar

Gurmánská turistika
Jeden z nejhezčích pivovarů v České republice se nachází jenom pár metrů od Rotundy svaté Kateřiny, v okolí Národního Parku Podyjí. Nikdo, kdo navštíví město Znojmo, si nemůže nechat ujít tento krásný výhled na místo, kde se snoubí historie s českými tradicemi.
Pivovar navazuje na svou letitou tradici a historii, ke které se opět navrací. Již v roce 1278 uděluje Rudolf I. městu Znojmu várečné právo. Dochované znojemské pivovarské cechy se datují k roku 1446 a samotný moderní městský pivovar byl založen roku 1720. Po spletité minulosti byl v roce 2003 pivovar Hostan prodán nizozemskému koncernu Heineken, který přesunul výrobu do Brna. To se ale nelíbilo správě města, která chtěla navrátit výrobu piva tam, kam patří, a tak roku 2010 koupilo město Znojmo od firmy Heineken pivovar nazpět.

V současné době nabízí pivovar hned jedenáct druhů piva od nefiltrovaného, přes tmavé, výčepní pivo a až šest speciálů vařených v průběhu celého roku. Celoročně mohou návštěvníci pivovaru ochutnat Znojemské ležáky 11° a 12° a speciální světlé nefiltrované pivo Zetko 14% ovoněné jemným citrusovým nádechem. O velikonocích doplní nabídku piv Jantarový ležák, který je uvařen bez jakýchkoliv barvicích přísad. Během adventu se vaří Medová 13%, která je zajímavá pro svou nasládlou chuť i vůni.

Součástí areálu je také exkurze do pivovaru, kterou vás provází sládek nebo samotný ředitel pivovaru. V rámci programu budete moci ochutnat speciální slady, přivonět k různým druhům chmelu a degustovat nejlepší Znojemská piva.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2019
1.12.
22.12.
Znojemský advent 2019

Znojemský advent 2019

Znojmo, Jižní Morava
27.9.
28.9.
Burčákfest ve Znojmě

Burčákfest ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
27.9.
28.9.
Burčákfest 2019 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2019 Loucký klášter Znojmo

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí