Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Expozice pivovarnictví Znojmo

Expozice pivovarnictví Znojmo

Kultura
Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s městem Znojmo připravilo v areálu bývalého pivovaru expozici pivovarnictví. Hlavním exponátem je původní technologické zařízení varny z roku 1930.
Expozice Národního zemědělského muzea se nachází v prostorách bývalé varny areálu pivovaru. Hlavním exponátem je zde původní technologické zařízení varny z roku 1930, které bylo vyrobeno ve Škodových závodech v Plzni a v roce 2010 bylo prohlášeno za kulturní památku. Zařízení se skládá z vystírací kádě, rmutového kotle, mladinového kotle, scezovací kádě a scezovacího korýtka. A co vás tu čeká? Třeba káď, do níž lze vstoupit, s videosekvencí o historii pivovaru, ve kterém expozice sídlí. Pro děti je připraven dětský koutek, kde si mohou zasoutěžit s pivní kvasinkou. Dospělí určitě ocení bonusy na exkurzi do současného pivovaru a jeho pivo.

Expozice je přístupná přímo z ulice Hradní stávajícím vstupem a původní přístupovou chodbou. Mapuje nejen historii a tradici pivovarnictví ve Znojmě, ale také vás seznámí s hlavními pivovarskými surovinami, kterými je voda, slad a chmel, a dále se způsobem vaření piva od nejstarších dob až po dnešek.
 
Ve znojemském pivovarském areálu, který sousedí s románskou rotundou sv. Kateřinyhradem a tvoří jednu z dominant města, se dříve vařilo pivo Hostan, který později koupila společnost Heineken. V roce 2009 se ale v areálu přestalo vařit pivo a Heineken přesunul výrobu Hostanu do Brna, kde tuto značku dále provozuje. Dnes tu vaří pivo Znojemský městský pivovar.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2019
1.5.
15.9.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
5.6.
30.8.
Nezranitelná armáda značky Baťa

Nezranitelná armáda značky Baťa

Znojmo, Jižní Morava
1.7.
28.8.
Hradovánky 2019 na znojemském hradě

Hradovánky 2019 na znojemském hradě

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí